Deaktivace režimu S Mode ve Windows 10 bude zdarma
autor: Mirek Kočí , publikováno 14.3.2018

Podle původních zpráv mělo jít u edice Windows 10 Pro omezení vypnout pouze za poplatek, nakonec ale uživatelé nebudou platit ani korunu. Upozornili na to zástupci Microsoftu na oficiálních webových stránkách společnosti.

Operační systém Windows 10 S představil americký Microsoft během loňského května. Jednalo se o speciálně upravenou verzi desítek určenou pro levnější notebooky a pro pedagogické účely. Po několika měsících se však firma rozhodla tuto platformu zaříznout. Místo ní plánuje nabízet už jen speciální S Mode, který se stane nedílnou součástí všech edicí Windows 10, přičemž speciální režim má být na některých noteboocích aktivován automaticky už při prvním spuštění. Zatímco u verzí Home a Enterprise ale lidé za jeho deaktivaci neměli nic platit, u varianty Pro si měl Microsoft účtovat poplatek. Tato zpráva se ale nakonec ukázala jako mylná, vypnout S-Mode zdarmo budou moci i majitelé počítačů s Windows 10 Pro.

Systém Windows 10 S byl představen v květnu loňského roku. Písmeno „S“ v názvu odkazovalo na jeho hlavní omezení, které přinesl, a tím bylo, že dovolil spouštět a instalovat pouze aplikace, které se nacházely ve Windows Store. Jenže levné notebooky s Windows 10 S se příliš nerozmohly a tak se Microsoft odhodlal k tomu, že systém pohřbí.

Deaktivace režimu S Mode ve Windows 10 bude zdarma

ZdrojTagy: Windows 10  S Mode  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
14.3.2018 19:49:04   188.167.253.xxx 23
genialne, ako cely microsoft. Nemina sa mi v restike spenat? nevadi, dam ho kazdemu a niekto sa ozve ze ho nechce a prosi si steak. Niekto si ho ale da.. a niekto je presda > nikto, co je presny pocet ludi ktori aktualne chcu winS.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.