Apple oznámil akvizici služby Texture
autor: Mirek Kočí , publikováno 13.3.2018

Společnost Apple kupuje aplikaci Texture, která se zabývá předplatnými službami a digitální distribucí časopisů. Hodnota transakce zveřejněna nebyla, uvedl list Financial Times.

Apple v rámci obchodu převezme nejen samotnou službu Texture, ale také všechny její zaměstnance, jejichž propouštění ovšem zatím nemá v plánu.

Texture je v současné době dostupná ve Spojených státech a Kanadě. Služba byla založena v roce 2010. Za měsíční poplatek deseti dolarů nabízí neomezený přístup k více než 220 titulům včetně People, The New Yorker, Vanity Fair, National Geographic a Vogue.

Apple oznámil akvizici služby Texture

V krátkém čase se tak ze strany Applu jedná o druhou velkou akvizici. Na konci loňského roku firma oznámila své plány na koupi aplikace pro rozpoznávání hudby Shazam. Celý obchod má mít hodnotu 400 milionů dolarů, tedy v přepočtu zhruba osm miliard korun.

Důležitou akvizici však ještě může zhatit Evropská komise (EK). Na tu se údajně obrátilo několik zemí s obavami, že by obchod mohl mít negativní dopad na hospodářskou soutěž v Evropském hospodářském prostoru.

ZdrojTagy: Apple  Texture  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.