VELUX představuje mobilní VR aplikaci MyDaylight
autor: Mirek Kočí , publikováno 12.3.2018

Denní světlo má obrovský vliv na náš život, avšak je nehmatatelné a obtížně se kvantifikuje. Způsob, jakým se denní světlo objevuje uvnitř, se mění v závislosti na téměř nekonečném počtu proměnných. Aplikace MyDaylight na základě nejdůležitějších parametrů s využitím výpočetního výkonu v cloudu provádí komplexní výpočty nezbytné pro jeho přesnou simulaci. Výsledek si poté můžete prohlédnout v chytrém telefonu nebo VR brýlích.

Představte si pokoj s oknem. Světlo přicházející přes toto okno se mění podle řady faktorů, jako jsou:

- umístění a orientace domu

- rozmístění oken v místnosti

- pozice slunce, roční období nebo denní doba

- a mnoho dalších

VELUX představuje mobilní VR aplikaci MyDaylight

Světlo se sice nyní nachází uvnitř domu, ale příběh stále nekončí. Denní světlo se totiž odráží od řady různých povrchů – podlahy, stěn či nábytku – a to v závislosti na jejich poloze, barvě a struktuře. Do aplikace MyDaylight můžete velmi jednoduše zadat všechny tyto parametry a vytvořit realistickou simulaci, která nabídne skutečný pohled na to, jak bude vypadat daný pokoj při jakékoli změně denního světla.

MyDaylight ocení zejména ti, kteří si chtějí navrhnout a na vlastní oči ověřit vlastní projekt rekonstrukce. Stačí zadat základní parametry jako jsou rozměr podlahy, výška a sklon střechy, výška stropu, rozmístění oken, umístění nábytku, orientaci místnosti vůči světovým stranám a upřesnit materiály jednotlivých povrchů. Za zhruba deset minut dostane uživatel k dispozici svou, na míru vytvořenou simulaci místnosti. Tu lze prohlížet buď v režimu formátu 360° nebo ve virtuální realitě pomocí VR brýlí.

VELUX představuje mobilní VR aplikaci MyDaylight

Využívá výkonné herní technologie

Simulace MyDaylight jsou postaveny na platformě Unity, což je herní engine, který je běžně využíván v nejmodernějších počítačových hrách. MyDaylight je první mobilní aplikace na světě, která kombinuje tento herní engine s výkonnou technologií pro práci s denním světlem.

Velký výpočetní výkon

Rozsah výpočtů potřebných pro reálnou simulaci denního světla v aplikaci MyDaylight daleko překonává možnosti nejvýkonnějších chytrých telefonů. Jakmile do aplikace zadáte všechny parametry a proměnné, budou proto odeslány na vzdálené servery Microsoft Azure, kde budou teprve zpracovávány. V závislosti na rozsahu proměnných a komplexnosti scény trvá finální výpočet cca 5-15 minut, než se výsledná simulace odešle zpátky do vašeho telefonu.

„Aplikace MyDaylight spojuje jednu z nejlepších herních technologií se silným výpočetním výkonem v cloudu. A to v případě simulace denního světla, způsobem, jako nikdy předtím,“ říká Amer Cerkic, vývojář společnosti VR/AR společnosti Avanade. „Navíc, výsledky ve virtuální realitě dostanete přímo do mobilního telefonu.“

Aplikace MyDaylight je bezplatná a k dispozici ke stažení z App Store a Google Play.

Návod k použití aplikace MyDaylight

1. Stáhněte aplikaci MyDaylight z App Store nebo Google Play

2. Zadejte základní údaje o místnosti, jako jsou rozměr podlahy, sklon střechy a další

3. Vytvořte si různé návrhy a experimentujte s množstvím denního světla nebo s umístěním a velikostí oken

4. Během několika minut obdržíte oznámení o tom, že simulace je již vytvořena a je k dispozici ke stažení

5. Vytvořenou simulaci můžete prohlížet ve formátu 360° nebo ve virtuální realitě pomocí VR brýlí. Díky nim získáte pocit, jako byste stáli uprostřed místnosti, kterou jste si vytvořili.

Můžete experimentovat, jak dlouho chcete a vytvořit tolik simulací, kolik potřebujete. Jediným omezením je váš čas a představivost.Tagy: MyDaylight  Velux  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.