Intel opravuje chyby v procesorech Haswell a Broadwell
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.3.2018

Ostře sledovaná kauza týkající se jedné z největších chyb procesorů v celé historii počítačového světa pomalu míří ke svému konci. Intel totiž vydal nové aktualizace pro své čipy, a ty už jsou údajně bezproblémové.

Chyby označované jako Spectre a Meltdown jsou závažné a uživatelé by je rozhodně neměli podceňovat. Americký čipový gigant Intel již během ledna vydal aktualizace, které je měly opravovat. Během několika dní však zničehonic otočil, když uživatele varoval, aby opravy pro procesory neinstalovali. Ukázalo se totiž, že software obsahuje chyby, kvůli kterým docházelo k nekorektním reakcím operačního systému. Nové záplaty už údajně žádné problémy nezpůsobují.

Dodejme, že Intel vydal aktualizace zatím pouze pro generace mikroprocesorů Haswell a Broadwell. Opravný software pro čipy Sandy Bridge/Ivy Bridge eliminující Spectre/Meltdown je nadále ve vývoji (výjimku tvoří mobilní čipy).

Intel opravuje chyby v procesorech Haswell a Broadwell

ZdrojTagy: Intel  Spectre  Meltdown  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
6.3.2018 12:26:02   62.168.111.xxx 12
ku koncu sa moze zacat blizit ked vyda novy microcode pre nehalem/core2/pentium4/pentium3/pentium2/pentium pro, co sa asi nestane nikdy

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.