MSI přichází se dvěma zakřivenými herními monitory série Optix MPG
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 27.2.2018

MSI přichází na trh s novými přírůstky do řady zakřivených monitorů Optix MPG, které jsou plodem spolupráce se společností SteelSeries.

Prvními dvěma produkty této řady se mají nyní stát modely Optix MPG27C a Optix MPG27CQ. Oba mají většinu společných parametrů. V první řadě budou využívat 27" zakřivený displej (1800R) s VA panelem podsvíceným LED. Zejména hráči pak jistě ocení 144Hz obnovovací frekvenci a 1ms dobu odezvy.  Zmíněný panel také zaručí pozorovací úhly 178 stupňů v obou směrech a typický kontrastní poměr 3000:1.

 MSI přichází se dvěma zakřivenými herními monitory série Optix MPG

Ve zbývajících specifikacích se ale obě varianty o něco liší. Levnější verze MPG27C nabídne pouze rozlišení Full HD (1920 × 1080 pixelů) a jas dosahující maximálně na 250 nitů. Na rozdíl od vyššího modelu bude mít také dva vstupy standardu HDMI 1.4 a USB typu A verze 2.0. Vyšší MPG27CQ má na druhé straně rozlišení 2560 × 1440 obrazových bodů, jas až 400 nitů, dvojici HDMI 2.0 a dva porty USB 3:1 typu A na levé straně. 

 MSI přichází se dvěma zakřivenými herními monitory série Optix MPG

Zbylá portová výbava je totožná. Kromě portů HDMI se dočkáme jednoho DisplayPort 1.2, vstupu pro mikrofon a výstupu pro sluchátka a jednoho konektoru USB 3.1 typu B na zadní straně monitoru. Oba monitory se mohou pochlubit i technologiemi redukce modré složky světla a blikání šetřící oči. Nechybí ani funkce zaměřené na hráče, jako je třeba vestavěný zaměřovač pro FPS tituly. 

 MSI přichází se dvěma zakřivenými herními monitory série Optix MPG

Oba monitory mají nabídnout také nasvícení pomocí LED pásku na čele monitoru, u něhož si lze pomocí nástroje SteelSeries Engine nastavovat libovolně barvu (v pásmu RGB) v pěti zónách. LED pásek nás tak může upozorňovat na časový limit ve hře, odpočty, statistiky, nebo napadení. V prodeji je u nás prozatím pouze varianta C s Full HD, kterou u nás pořídíme zhruba za 13 500 Kč. 

Zdroj: 1, 2Tagy: MSI  SteelSeries  Optix MPG  Optix MPG27C  Optix MPG27CQ  monitor  LCD  VA  zakřivený  curved  27"  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.