Průzkum: Třetina Čechů využívá seznamovací aplikace
autor: Mirek Kočí , publikováno 23.2.2018

V době chytrých mobilních telefonů se nevyhneme tomu, že mají nezanedbatelný vliv na naše vztahy. Čím dál populárnější jsou seznamovací aplikace, které někdy vyzkoušelo 38 % Čechů a skrze které společně s internetem našlo 23 % lidí současného partnera. Ukázal to průzkum společnosti Huawei.

Nový vztah začíná v 59 % výměnou čísla, pouze 1 % posílá dopis

Zdá se, že v době chytrých mobilních telefonů klasickým milostným dopisům prakticky odzvonilo. Ale začněme od začátku. Jakou cestou obecně nejčastěji navazujeme nový vztah? Vůbec nejčastěji si vyměníme telefonní čísla, jak činí 59 % Čechů a 68 % dotazovaných ze všech zahrnutých zemí regionu střední, východní a severní Evropy. Přes pozvánku na sociální média dělá první krok 45 % Čechů a 44 % všech respondentů. Další setkání si v rychlém sledu domluví 23 % Čechů (14 % Evropanů), e-mail využívá k navázání vztahu 14 % Čechů (13 % Evropanů) a pouze jedno procento Čechů a tři procenta Evropanů píší klasický dopis.

Průzkum: Třetina Čechů využívá seznamovací aplikace

Každý desátý člověk posílá lechtivé fotky, 24 % lidí „sextuje“

Čím dál více rovněž roste obliba seznamovací aplikaci, které někdy využilo k hledání partnera 38 % Čechů (32 % Evropanů), přičemž 23 % Čechů a 15 % Evropanů našlo svého současného partnera právě skrze takovou aplikaci nebo přes internet. Smartphone je v dnešní propojené on-line době rovněž jedním z nástrojů, kterými své vztahy posilujeme. 74 % Čechů a 68 % Evropanů rozvíjí svůj vztah prostřednictvím textových zpráv (nejen SMSek) a 39 % Čechů (54 % Evropanů) k tomu využívá hlasové hovory. Zajímavostí je každý desátý Čech (a 9 % Evropanů) posílá přes mobil lechtivé fotografie a 24 % Čechů (18 % Evropanů) provozuje tzv. sexting, kdy si přes mobilní telefon vyměňují lechtivé vzkazy.

Průzkum zpracovaný pro Huawei společností Ipsos probíhal mezi více než šesti tisíci respondenty ve 12 zemích střední a východní Evropy, kromě České republiky v Dánsku, Rakousku, Polsku, Maďarsku, Slovensku, Chorvatsku, Srbsku, Rumunsku, Bulharsku, Řecku, Turecku.Tagy: Huawei  Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.