PocketBook InkPad : Menší, lehčí a s lepším displejem
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.2.2018

PocketBook představuje novou větší 7,8palcovou čtečku e-knih InkPad 3 s displejem E Ink Carta a pokročilou funkcí SMARTlight. Oproti předchozím verzím je nový model menší a lehčí, váží pouhých 210 gramů.

Nová e-čtečka byla údajně vytvořena tak, aby nabídla pohodlí a komfort pro ty, kteří rádi a hodně čtou. 7,8palcový displej E Ink Carta s rozlišením 1 404 × 1872 px má podle výrobce vytvářet realistický vizuální dojem, jako při čtení klasické papírové knihy.

Technologie SMARTligh umožňuje nastavit nejen úroveň jasu, ale také teplotu barvy nasvícení.  V automatickém režimu nabízí SMARTlight nejvhodnější možnost intenzity a teploty barvy světla vzhledem k denní době a lidskému biorytmu.  PocketBook InkPad 3 umožňuje také vytvořit denní šablony intenzity a barvy nasvícení v závislosti na rozvrhu a osobních preferencích. Můžete vytvořit a pojmenovat neomezený počet takových denních šablon a při změně plánu a podmínek snadno přepínat z jedné šablony na druhou.

Čtečka podporuje pomocí adaptéru microUSB formát MP3. Pro uživatele to znamená nejen příležitost poslouchat hudbu během čtení, ale také poslouchat například audioknihy. Nechybí navíc ani funkce Text-to-Speech, která převádí psaný text na mluvené slovo. Stačí si vybrat knihu a e-čtečka přečte libovolný textový soubor, nahraný v některém z podporovaných formátů.

PocketBook InkPad : Menší, lehčí a s lepším displejem

InkPad 3 má 8GB vnitřní paměť a integrovaný slot pro paměťovou kartu microSD (až 32 GB). Výrobce uvádí, že tak dokáže pojmout než 2 000 knih v 17 nejpoužívanějších formátech bez konverze, stejně jako soubory v grafických formátech JPEG, BMP, PNG nebo TIFF. Knihovna čtečky obsahuje 97 předem nainstalovaných bezplatných elektronických knih ve 14 jazycích, z toho 7 v němčině a 8 v angličtině. Předinstalované slovníky Abbyy Lingvo umožňují číst a překládat pomocí 24 jazykových kombinací.

Design InkPadu 3 kombinuje zaoblené rohy a ostré hrany, měkké dotykové části a lesklá tlačítka. Na přední straně najdete ergonomická tlačítka pro otáčení stránek, které můžete zároveň otáčet i pomocí dotykové obrazovky. Díky vestavěnému g-senzoru lze libovolně měnit držení čtečky ze svislé do vodorovné polohy.

Doporučená cena čtečky PocketBook InkPad 3 činí 5 999 Kč.Tagy: PocketBook  InkPad 3  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.