AMD Wraith Prism: nový referenční chladič CPU s RGB nasvícením
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 13.2.2018

AMD odhalilo svoji novou generaci referenčního chladiče procesorů Wraith Prism, který by měl být dodávaný k příští generaci procesorů Ryzen Pinnacle Ridge, ale bude k dostání také samostatně.

Nový Wraith Prism je ve své podstatě současný model chladiče Wraith Max s RGB LED nasvícením, které zajišťují dva RGB LED pruhy umístěné do krytu ventilátoru. Vnější LED kroužek je umístěný na vrch krytu, zatímco spodní rámuje ventilátor. Barvy nasvícení lze měnit pomocí softwaru Ryzen Master, ale mělo by jít upravovat také pomocí softwaru výrobců základních desek, jako je Asus Aura Sync, MSI Mystic Light, Gigabyte RGB Fusion a dalších.

AMD Wraith Prism: nový referenční chladič CPU s RGB nasvícením

Pod krytem novinky se ale nachází stejný hliníkový pasiv, jako v případě současného Wraith Max. Chladič, resp. ventilátor může běžet v různých režimech přetaktování podle nichž se samy optimálně mění otáčky. Režimy lze aktivovat také pomocí software Ryzen Master. Výrobce slibuje, že by hlučnost při běžných operacích neměla přesáhnotu 39 dBA. Pro samostatný prodej chladiče se počítá s cenovkou okolo 50 dolarů (1 000 Kč bez DPH), tedy jen o něco dráž oproti současnému Wraith Max. Wraith Prism bude ale pochopitelně dodávaný také s nadcházejícími procesory AMD.

Zdroj: techPowerUpTagy: AMD  Wraith Prism  chladič  CPU  cooler  RGB  Pinnacle Ridge  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
14.2.2018 05:41:27   88.102.28.xxx 161
..vypadá dobře, pasiv se podobá tomu co sem kdysi dostal k phenomu II x4 955, jen to má lepší fan..
řek bych, že amd už x let vládne boxovým chladičům, ty intelí maj pasivy na hraně(kdyby ten hliník uřízli tenčí, fan by upad') a to ani nemluvím o uchycení, taky jinej level..

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.