Samsung představil ucelené řešení pro smartphony se dvěma foťáky
autor: Mirek Kočí , publikováno 13.2.2018

Nové softwarové řešení pro obrazové snímače ISOCELL Dual podporuje zaostřování a fotografování při slabém osvětlení u hardwarově omezených chytrých telefonů střední a základní třídy.

Samsung představil ucelené řešení pro telefony se dvěma fotoaparáty, které obsahuje obrazové snímače ISOCELL Dual a proprietární software pro dvě oblíbené funkce – úpravu zaostření (bokeh) a fotografování za špatných světelných podmínek (LLS). Zatímco dříve byly tyto funkce využívající dva fotoaparáty běžně vyhrazeny pro chytré telefony vyšší třídy, nové snímače a potřebný software je přinášejí i do smartphonů v nižší cenové kategorii.

Samsung tvrdí, že již poskytuje svůj algoritmus pro úpravu zaostření k sadě obrazových snímačů s rozlišením 13 Mpx a 5 Mpx a algoritmus pro fotografování za špatných světelných podmínek (LLS) k sadě dvou snímačů s rozlišením 8 Mpx, aby zjednodušil jejich implementaci ze strany OEM. Zatím ale není jisté, kdy se první smartphony využívající nové softwarové řešení dostanou do obchodů.

Samsung představil ucelené řešení pro smartphony se dvěma foťákyTagy: Samsung  telefon  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.