Domácí asistent od Applu je v prodeji
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.2.2018

HomePod si odbyl premiéru už loni v červnu. Na pulty obchodů měl podle příslibu vedení Applu přijít před Vánocemi, ale nakonec to nestihl. Oficiálně se začal prodávat až dnes. Zatím je však dostupný pouze ve vybraných zahraničních státech, kde za něj případní zájemci zaplatí 349 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 7 200 Kč. Na českém trhu se zatím novinka neprodává. Důvodem je chybějící plně lokalizovaná Siri.

Apple HomePod je nevelký všesměrový reproduktor vybavený inteligentním asistentem Siri, který dokáže obsluhovat chytrou domácnost (postavenou na platformě HomeKit) na základě hlasových povelů, které mu uživatel zadá. O snímání hlasu se stará šest mikrofonů, kdežto o okamžité reakce Siri na povely procesor A8. Ten se již dříve objevil v iPhonu 6. Reproduktor není samozřejmě určen pouze pro ovládání chytré domácnosti, ale vyhoví i milovníkům hudby – podporuje Apple Music a AirPlay 2.1.

Americký Apple uvedením HomePodu dohání konkurenci. Už před dvěma roky byl představen například konkurenční model Amazon Echo a loni se začalo prodávat zařízení Google Home.

 Domácí asistent od Applu je v prodejiTagy: HomePod  Apple  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: -0.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.