A-Data uvádí externí disky HD710M Pro a HD710A Pro
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.2.2018

Společnost A-Data představila dva nové odolné externí pevné disky HD710M Pro a HD710A Pro. Oba modely se vyznačují odolným designem, přičemž výrobce uvádí, že ochrana proti prachu a vlhkosti překračuje požadavky normy IP68, disky tedy vydrží nárazy podle armádních standardů.

Zatímco HD710M Pro přichází s maskovacím designem, HD710A Pro vsází na elegantní minimalistické pojetí, jaké ve svých produktech díky bílo-šedému provedení nabízí například značka Apple.  

HD710M Pro stejně jako HD710A Pro nabízí důkladnou ochranu proti prachu a vodě, která dokonce překračuje požadavky normy IP68. To v praxi znamená, že HDD jsou neproniknutelné pro drobné prachové částice nebo vlhkost. Vydrží bez problémů dva metry pod vodou po dobu 60 minut, aniž by je to nějak poškodilo. Třívrstvá konstrukce jim zajišťuje vysokou odolnost proti otřesům a nárazům. Podle výrobce disky prošly důkladnými testy, při nichž se zkoušely pády na 26 různých bodů dopadu. Oba datové nosiče tak přežijí pád z výšky 1,5 metru.

HD710M Pro i HD710A Pro jsou také vybaveny senzory otřesů, které umí detekovat jakékoliv vibrace. Když jsou vibrace příliš silné a pevný disk zrovna pracuje, rozsvítí se varovná červená LED. Disk v tom případě automaticky aktivuje svůj ochranný systém, aby zabránil poškození. Kromě toho může být HD710M Pro doplněn o přídavný voděodolný obal. HD710A Pro je vybaven systémem Apple HFS+ a podporuje Apple Time Machine, takže není třeba mít strach o kompatibilitu s přístroji značky Apple. HD710M Pro i HD710A Pro nabízejí kapacitu 2 TB a podporují rozhraní USB 3.1.

Doporučené ceny obou disků pro Českou republiku neznáme. Nejasno zatím panuje i v otázce dostupnosti v obchodech.

A-Data uvádí externí disky HD710M Pro a HD710A ProTagy: HD710M Pro  HD710A Pro  A-Data  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.