Herní notebooky Asus ROG Strix GL503 a GL703 v prodeji
autor: Mirek Kočí , publikováno 26.1.2018

Asus uvedl na český trh herní notebooky ROG Strix GL503 a Strix GL703, které se vyznačují tenkým profilem (2,3 cm) a výrazným designem. Novinky pohání výkonné procesory Intel Core sedmé generace v kombinaci s grafickými kartami GeForce GTX 1050, resp. GTX 1060.

Notebooky řady Strix sázejí na vizuálně atraktivní vzhled a zaujmou kovovou povrchovou úpravou horního krytu a sytě červenou barvou chladiče. Oba modely nabízejí světelné efekty klávesnice Aura RGB, které se dají nastavit podle vlastního scénáře, nálady nebo stylu.

Ke stabilnímu chodu počítačů přispívá výkonné chlazení čipů Intel Core i5, resp. Core i7 sedmé generace a grafik GTX 1050/GTX 1060, které obstarávají dva ventilátory a teplovodivé trubice, které jsou ve styku s CPU a GPU. Počítače jsou navíc snadno rozšiřitelné a schopné pojmout až 32 GB operační paměti (DDR4 2400 MHz).

Oba notebooky mají klávesnici typu chiclet podsvícenou technologií Aura RGB, která umožňuje uživatelům vytvářet nejrůznější světelná schémata. Důležitá skupina kláves WASD je zřetelně zvýrazněna a anti-ghosting technologie N-key rollover má že příkazy z klávesnice jsou zaznamenány v přesném pořadí. Kvůli zvýšení přesnosti a komfortu při psaní má klávesnice zdvih 1,28 mm a každá klávesa je navíc lehce prohnutá.

ROG Strix GL503/GL703 dále obsahují bohatou konektorovou výbavu, takže kromě myši a nejrůznějších herních ovladačů je možné připojit i další periferie, jako monitory nebo externí úložiště. Hráčům je k dispozici také speciální softwarové rozhraní ROG Gaming Center, které se spouští stiskem jediné klávesy. Rozhraní nabízí přehled o frekvenci procesoru a grafického jádra, napětí a teplotách.

Notebook ROG Strix GL503 se v České republice prodává za cenu od 25 490 Kč s DPH. Cena jeho většího sourozence ROG Strix GL703 začíná na částce 24 990 Kč s DPH.

Herní notebooky Asus ROG Strix GL503 a GL703 v prodejiTagy: ROG Strix GL503  ROG  Asus  Strix GL703  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.