Dell navázal spolupráci s Meta na prodeji AR headsetů Meta 2
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 23.1.2018

Dell navázal spolupráci se společností Meta, která svůj první headset pro rozšířenou realitu vyvinula díky finančním prostředkům z crowdfundingových kampaní. Meta se od té doby posunula již k druhé generaci zmíněného AR headsetu, který bude nyní distribuovat právě společností Dell.

Zmíněný headset má soupeřit zejména s HoloLens od společnosti Microsoft. Jeho cenovka byla stanovena na 1 495 dolarů (cca 31 000 Kč bez DPH) a zanedlouho by se měl produkt objevit také na webových stránkách společnosti Dell, přičemž doposud byl headset k dostání výhradně prostřednictvím stránek Meta. 

Dell navázal spolupráci s Meta na prodeji AR headsetů Meta 2

Podle společnosti Dell bude AR headset možné zakoupit v sadě s některými počítači. Této kombinace by se měly dočkat kupříkladu pracovní stanice řady Precision. Dell uvádí, že tato spolupráci by měla umožnit zpřístupnění rozšířené reality pro obchodní účely do oblastí jako je zdravotnictví, průmysl, či stavebnictví.  Zároveň se produkt firmy Meta dostane do širšího povědomí. Na trhu je totiž už od konce roku 2016.

Dell navázal spolupráci s Meta na prodeji AR headsetů Meta 2

Nutno dodat, že nabídka softwaru pro headset je prozatím velice omezená. Výrobce ale oznámil, že nové SDK bude podporovat Steam VR. Dell bude headset nabízet od 15. února. Konkrétní nabídku sad ale zatím neznáme.

Dell navázal spolupráci s Meta na prodeji AR headsetů Meta 2

Zdroj: Hardware.infoTagy: Dell  Meta  AR  rozšířená realita  headset  Meta 2  Precision  pracovní stanice  spolupráce  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.