Samsung ukázal první modulární MicroLED televizor
autor: Mirek Kočí , publikováno 11.1.2018

Samsung na veletrhu CES představil televizor budoucnosti s vylepšenou zobrazovací technologií označovanou jako MicroLED. Jihokorejský výrobce TV nazývá jako The Wall, má úhlopříčku 146 palce (355 centimetrů) a je složena z „bezokrajových“ modulů. Nic tedy nebude bránit tomu, aby do budoucna vznikaly menší i větší obrazovky.

Hlavní výhoda Micro LED technologie spočívá v tom, že takto vyrobené panely nepotřebují podsvícení stejně jako u OLED technologie, jen místo organických diod je využíván anorganický materiál (Nitrid Galia - GaN). „MicroLED má ve srovnání s LCD/LED panely vyšší kontrast, kvalitnější barvy i temnější černou. Obrazovku lze přizpůsobit různým typům použití a z modulů lze například sestavit zobrazovač přes celou zeď uzpůsobenou různým prostorovým dispozicím,“ uvedl během prezentace jihokorejský gigant .

Rozlišení, uvedení do prodeje ani konfigurační možnosti televizoru Samsung neuvedl, pouze sdělil maximální jas, který má dosahovat 2000 nitů. Stejně tak zatím neznáme ani cenu The Wall, která ale rozhodně nebude lidová.

Samsung ukázal první modulární MicroLED televizor

ZdrojTagy: Samsung  The Wall  TV  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.