Acer představil 65" herní 4K monitor série Predator pro Nvidia Shield a notebook Nitro 5
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 8.1.2018

Veletrh CES přinesl odhalení řady novinek a to i ze stáje značky Acer. Ta si představila mimo jiné zajímavou novinku série Predator, kterou je 4K HDR herní monitor s úhlopříčkou 65".

Kromě vysokého rozlišení se monitor pochlubí také podporou Nvidia G-Sync a integrovanými streamovacími funkcemi pro herní konzoli Nvidia Shield. Je tedy výbornou náhradou za televizor pro provoz této konzole. Ale vraťme se k samotnému monitor. Ten je označený jako Predator Big Format Gaming Display (BFGD) a může se pochlubit nativním zobrazením v rozlišení 4K UHD a to při obnovovací frekvenci 120 Hz. 

Acer představil 65\

Mezi další parametry displeje patří třeba vysoký jas dosahující na 1000 nitů s možností lokálního stmívání, které poskytuje vyšší kontrast, hlubší úrovně černé a světlejší úrovně bílé barvy. K monitoru je dodávaný také dálkový a herní ovladač. Vše lze ovládat také hlasem díky podpoře asistenta Google Assistant. 

Acer představil 65\

Další novinkou do portfolia určeného hráčům je nejnovější provedení notebooku Nitro 5. Tento nový 15,6" notebook cílí na středně náročné hráče, ale přesto nabídne slušnou výbavu. Nové provedení pro letošní rok má být postaveno na platformě od AMD. Notebook tedy bude kombinovat mobilní procesory Ryzen s grafikou Radeon RX 560. 

Acer představil 65\

Mezi další výbavou máme najít kupříkladu SSD s kapacitou až 512 GB a až 32GB operační paměti DDR4. Šasi notebooku má horní kryt s laserem opracovanou texturou, která připomíná karbon. Pod krytem se ukrývá 15,6" IPS displej s rozlišením Full HD. Nechybí třeba ani čelní HD webkamera, nebo kvalitní reproduktory s podporou technologií Dolby Audio Premium a Acer TrueHarmony. 

Acer představil 65\

Cenovku monitoru zatím výrobce neuveřejnil, stejně jako konkrétní datum vydání. U nových provedení notebooku Nitro 5 ale datum uvedení na trh i cenu známe. Prodej bude zahájen v dubnu za cenu od 1 099 euro, tedy zhruba 28 000 Kč.

Zdroj: AcerTagy: Acer  Predator  Nitro 5  monitor  LCD  4K  UHD  65"  notebook  AMD  Ryzen  Radeon  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.