Pozor na baterie HP. Výrobce svolává na opravu tisíce notebooků
autor: Mirek Kočí , publikováno 5.1.2018

Stížnosti na přehřívání některých baterií dohnaly společnost Hewlett-Packard až k jejich bezplatné výměně. Do servisu by měly zamířit počítače a pracovní stanice prodané mezi prosincem 2015 a prosincem 2017. Problematické jsou také akumulátory, které byly v tomto období prodávány jako příslušenství nebo náhradní díly či výměnný díl v rámci podpory.

Exploze baterií u řad notebooků ProBook, ZBook, x360, Pavilion, Envy a HP 11 zatím hlášeny nejsou, svolávací akce má být jen preventivním krokem. Zda je baterie vašeho počítače závadná, zjistíte na této stránce HP.

Případný problém s přehřívaním se má týkat zhruba padesáti tisíc baterií. HP na svém webu uvádí, že mnoho z těchto akumulátorů je navíc vestavěných v systému, což znamená, že nejsou vyměnitelné zákazníkem.

Firma také poskytuje aktualizaci systému BIOS, která přepne baterii do „Bezpečnostního režimu baterie“, takže lze notebook bezpečně používat bez baterie připojením k adaptéru napájení HP. „Akumulátory dotčené touto svolávací akcí je třeba okamžitě přepnout do „Bezpečnostního režimu baterie,“ upozorňuje HP.

Pozor na baterie HP. Výrobce svolává na opravu tisíce notebooků

Zdroj: HPTagy: HP  notebook  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.