Japan Display brzy vydá displej s hustotou pixelů přes 800 ppi pro VR headsety
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 14.12.2017

Společnost Japan Displej (JDI) oznámila příchod nového LCD panelu, který se může pyšnit vysokou hustotou pixelů přesahující 800 obrazových bodů na palec. 

Tento displej byl speciálně vyvinutý pro využití v headsetech pro virtuální realitu, kde by se díky vyšší hustotě pixelů neměl projevovat efekt viditelné struktury pixelů v obraze. Panel je založen na technologii LTPS (Low-Temperature PolySilicon) a nabídne úhlopříčku 3,6", což v kombinaci s rozlišením 1920 × 2160 pixelů poskytuje hustotu právě 803 ppi. Na rozdíl od OLED displejů využívá displej normální formát RGB, kdy může každý pixel mít tři podskupiny. Obnovovací frekvence displeje je také dostatečná a to 90 Hz.

Japan Display brzy vydá displej s hustotou pixelů přes 800 ppi pro VR headsety

Výrobce hovoří také o maximální době odezvy 4,5 ms (GtG), což je pro VR headsety zvláště podstatný parametr, aby bylo zabráněno rozmazaní obrazu při pohybu. Displej ale parametricky pokulhává z hlediska kontrastního poměru, který je 700:1 a jas dosahujícího pouze na 150 cd/m2. Také z hlediska barev se žádného zázraku nedočkáme, displej totiž umí zobrazit pouze 70 % rozsahu NTSC. 

Již v loňském roce Japan Display odhalil displej s 651 ppi, přičemž na příští rok plánuje přijít s displejem s ještě vyšší hustotou pixelů, která by měla přesáhnout dokonce hranici 1000 ppi. To bude jistě vést také ke zmenšení úhlopříčky displeje, díky čemuž budou moci mít VR headsety s těmito displeji menší rozměry. Ani konkurence ale nezahálí. Například Samsung už v loňském roce odhalil 5,5" nabízející 800 ppi. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Japan Display  displej  LTPS  800 ppi  3  6"  VR headset  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.