Iiyama odhalila dva nové herní monitory série G-Master
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 5.12.2017

Série monitorů  zaměřených na hráče  od značky iiyama se nyní dočká dvou nových přírůstků v podobě modelů G-Master GB2730QS a C3266HS-B1.

První zmíněný model by měl v nabídce herních produktů iiyama nahradit stávající monitor Silver Crow G-master GB2783QSU. Jedná se o 27" model nabízející rozlišení WQHD (2560 × 1440 pixelů) a podporu technologie FreeSync. Monitor se může pochlubit 1ms dobou odezvy a obnovovací frekvencí 75 Hz. Využívá panel typu TN s matnou povrchovou úpravou. 

Iiyama odhalila dva nové herní monitory série G-Master

Mezi parametry dále najdeme typický kontrastní poměr 1000:1 a jas až 350 cd/m2.  Dále se dočkáme dvojice vestavěných 2W reproduktorů. Užitečný je určitě také nastavitelný stojan, který umožní otočení monitoru do polohy Pivot (90 °), horizontální otočení až o 45 stupňů, regulaci výšky až o 130 mm a naklonění o 22 ° nahoru a o 5 ° dolů. Vstupy do monitoru jsou konkrétně tři a to HDMI, DisplayPort a DVI-D. Nechybí ani USB 3.0 hub se dvěma porty. 

Iiyama odhalila dva nové herní monitory série G-Master

Druhá novinka je ještě o poznání zajímavější. Jedná se totiž o první zakřivený monitor tohoto výrobce. Jak už název napovídá, vybavený je 32" displejem, který využívá panel typu VA s matnou povrchovou úpravu. Bohužel má ale rozlišení pouze Full HD. Další parametry displeje zahrnují typický kontrastní poměr 3000:1 a jas 300 cd/m2. Doba odezvy displeje je 3 ms.

Iiyama odhalila dva nové herní monitory série G-Master

Displej má dobré pozorovací úhly a taktéž podporu synchronizace snímkové frekvence FreeSync. Při připojení přes rozhraní DisplayPort, HDMI či DVI dosahuje obnovovací frekvence až na 144 Hz. Součástí monitoru jsou taktéž dva 2W reproduktory. Stojan umožňuje pouze naklonění v rozsahu od 12 do 4 stupňů. Mezi konektory najdeme kromě zmíněné trojice také analogový VGA (D-Sub). Na monitoru najdeme také audio jack pro připojení headsetu. 

Iiyama odhalila dva nové herní monitory série G-Master

Cena menšího modelu by se u nás měla pohybovat okolo částky 9 000 Kč, zatímco cena druhé novinky by měla dosahovat cca pod hranici 11 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2, 3Tagy: iiyama  G-Master  monitor  LCD  GB2783QSU  WQHD  27"  TN  C3266HS  32"  Full HD  VA  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.