Elektronické čtečky inkBook Prime a inkBook Classic 2 k dostání na Alza.cz
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 30.11.2017

Pokud stále hledáte vánoční dárek pro své blízké, kteří jsou milovníky čtení, můžete jim nyní na Alza.cz pořídit dvě novinky značky inkBook. 

Nově jsou totiž  v tomto e-shopu k mání dvě solidně vybavené čtečky elektronických knih, které se pochlubí řadou funkcí pro čtení, ale také zajímavým vzhledem, díky čemuž si vysloužily cenu Red Dot Design Award 2017. Tyto čtečky by měly cílit na široké spektrum uživatelů a konkurovat předním e-book čtečkám, jako je třeba známý Kindle od Amazonu. 

Elektronické čtečky inkBook Prime a inkBook Classic 2 k dostání na Alza.cz

Obě dvě se mohou pochlubit E-Ink Certa displejem s úhlopříčkou 6", který je dotykový. V případě modelu Classic 2 displej nabídne rozlišení 800 × 600 pixelů, zatímco model Prime má rozlišení 1024 × 768 pixelů. Nové modely mají shodně 2000mAh baterii, slot pro microSD kartu s kapacitou až 32 GB a možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Vyšší model Prime má integrovanou 8GB paměť, zatímco model Classic 2 má kapacitu úložiště poloviční. Prime také nabídne bezdrátové připojení Bluetooth. Mozkem obou zařízení je čtyřjádrový procesor. 

Elektronické čtečky inkBook Prime a inkBook Classic 2 k dostání na Alza.cz

Model Prime

Dalším zásadní rozdíl tkví v tom, že čtečka Prime má displej nasvícený a můžeme na ní tedy pohodlně číst i v noci bez nutnosti externího světelného zdroje. Oba modely mají obdobný vzhled a přesto, že nabídnou dotykové displeje, mají navíc ještě dvojici tlačítek s mechanismem inkButtons pro přetáčení stránek na obou stranách. Mezi další funkce patří třeba technologie Rapid Refresh, která má snížit ghosting displeje a zrychlovat obnovení obrazovky. 

Elektronické čtečky inkBook Prime a inkBook Classic 2 k dostání na Alza.cz

Model Classic 2

Důležitým aspektem každé čtečky je také podpora jednotlivých knižních formátů. Zde si obě čtečky vedou také dobře. Podporují totiž většinu běžných formátů e-knih, ale i dokumentů, jako je EPUB, MOBI, PDF, HTML, RTF, ale také ty zabezpečené DRM. Distributor čteček také úzce spolupracuje s e-shopem ereading.cz, z něhož lze stahovat bohatý obsah. Nutno dodat, že inkBook čtečky běží na operačním systému Android. 

Levnější model Classic 2 je na Alza.cz k dostání za částku 2 599 Kč s daní, zatímco za prémiový Prime zaplatíme 3 999 Kč. Právě o modelu Prime vám brzy přineseme recenzi.Tagy: inkBook  Prime  Classic 2  čtečka  elektronická kniha  e-book  eInk  6"  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.