Procesory Intel Core i9 zamíří také na mobilní platformu
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 27.11.2017

Intel nedávno vytvořil novou značku Core i9, která doposud zastřešovala pouze vysoce výkonné procesory řady Core pro desktopy z rodiny Skylake-X. Tyto procesory byly tedy exkluzivně vyhrazeny pro ty nejnáročnější uživatele desktopů, což je znát i na jejich ceně, která začíná na 999 dolarech (cca 24 000 Kč) u nejnižšího modelu Core i9-7900X. 

Intel ale vidí ve značce potenciál a podobnou segmentaci chce zavést také pro svoji řadu mobilních procesorů. Rodina mobilních procesorů Core i9 logicky nebude těžit z počtu PCIe linek, nebo velice vysokého počtu jader. Jednat se totiž má o maximálně 6jádrové procesory vycházející z architektury Coffee Lake. 

Procesory Intel Core i9 zamíří také na mobilní platformu

V současnosti má Intel dokončovat poslední práce na mobilních procesorech Core i9-8000, které budou známé pod kódovým označením Coffee Lake-H. Ty mají nabídnout právě až 6 jader a 12 vláken společně s 12MB L3 cache. Podle logu v nové verzi FinalWire AIDA64 by prvním modelem série měl být Core i9-8950HK. Celá řada procesorů pak bude cílit zejména na velké, vysoce výkonné herní notebooky s high-endovými grafikami a 4K UHD displeji. Jejich další specifikace bohužel zatím neznáme.

Zdroj: 1, 2Tagy: Intel  Core i9  Coffee Lake-H  notebook  procesor  CPU  Core i9-8950HK  AIDA 64  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.