TP-Link Archer MR400 a TL-MR3620: WiFi routery s mobilním připojením
autor: Mirek Kočí , publikováno 22.11.2017

TP-Link představuje na českém trhu dva nové dvoupásmové WiFi routery určené pro připojení k internetu prostřednictvím mobilní sítě 3G/4G – Archer MR400 a TL-MR3620. Oba poskytují připojení k internetu rychlostí až 150 Mbit/s a WiFi připojení rychlostí 450 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásmu 5,0 GHz.

Router TP-Link Archer MR400 nevyžaduje ke svému zprovoznění žádnou konfiguraci, stačí vložit SIM kartu pro mobilní síť 4G a přístroj zapnout. Poskytuje bezdrátové připojení v pásmech 2,4 GHz a 5,0 GHz s optimalizovaným výkonem a minimalizovanými interferencemi signálu. To má spolu se dvěma externími anténami zajistit stabilní připojení a široké pokrytí. Možnosti routeru výrazně rozšiřují tři standardní porty LAN pro místní síť a jeden port LAN/WAN pro externí připojení.

 TP-Link Archer MR400 a TL-MR3620: WiFi routery s mobilním připojením

TP-Link TL-MR3620 rovněž poskytuje připojení k mobilnímu internetu LTE a dvoupásmovou WiFi síť. Ke zprovoznění mobilního připojení vyžaduje 3G/4G USB modem, pro nějž má připravený USB port na zadním panelu. K dispozici je i standardní port WAN/LAN pro libovolný typ připojení k internetu prostřednictvím příslušného modemu – kabelového, DSL nebo optického. Router je vybavený externími anténami a technologiemi jako MU-MIMO a tvarování signálu, které maximalizují rychlost připojení a kvalitu signálu pro všechna připojená koncová zařízení. K dispozici je i možnost vytvořit bezpečně oddělenou samostatnou síť pro hosty a nastavovat pravidla připojení pomocí rodičovské kontroly. Při připojení k internetu jiným způsobem než mobilním modemem lze využít port USB ke sdílení datového úložiště nebo tiskárny.

Cena routeru Archer MR400 na českém trhu začíná na 3 600 Kč s DPH. Model TL-MR3620 zakoupíte od 1 300 Kč.

 TP-Link Archer MR400 a TL-MR3620: WiFi routery s mobilním připojenímTagy: TP-Link  Archer MR400  TL-MR3620  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.