Grammarly: zlepšete si efektivně psanou angličtinu
autor: Mirek Kočí , publikováno 19.11.2017

Chcete se zlepšovat v anglickém jazyce, ale času je málo? Pak by mohlo být ideálním řešením učit se i v práci a to přímo z chyb, které sami nejčastěji děláte při psaní e-mailů či jiných textů. To přesně nabízí aplikace Grammarly. Kromě opravy textu vytvoří i detailní analýzu a statistiky vašich chyb v průběhu času. Aplikace sbírá data z programů Microsoft Office, prohlížeče a dalších – tedy téměř všude tam, kde na počítači píšete.

Studenti většinou nemají chuť nebo čas dělat úkoly a dvojnásob to platí o studentech – zaměstnancích. Ti nemají kapacitu na učení se obecně, a to ani v případě, že se vzdělávají v kurzech jazykových škol. Například poskytovatel jazykových služeb, společnost James Cook Languages, která se specializuje na firemní výuku, se potýká s nedostatkem času svých studentů denně. Tento problém jim pomáhají řešit mimo jiné i moderní technologie.

Doporučují studentům, kteří v anglickém jazyce i pracují, neplacenou aplikaci Grammarly, kterou si nainstalují do svého počítače. Aplikace totiž kontroluje, co zrovna píšete v angličtině, nabízí opravu, plní funkci slovníku a můžete si založit i vlastní slovník. Lektoři z James Cook Languages ale vidí hlavní přínos v detailní analýze a statistikách vlastního textu. Tato aplikace po nainstalování totiž sbírá data z Microsoft Office, prohlížeče apod. a vyhodnocuje chyby.

„Zásadní je, že Grammarly dává zpětnou vazbu: například vám vysvětlí, proč je daný jev špatně a jednou týdně pošle detailní analýzu těch nejčastějších chyb, které uživatel dělá, a navíc poskytne odkaz na stránky, kde si o jevu (např. o členech) můžete přečíst více,“ říká Jakub Hankiewicz, metodik jazykové školy James Cook Languages.

Grammarly: zlepšete si efektivně psanou angličtinu

Pravidelné (většinou týdenní) statistiky uživateli ukážou, kolik chyb dělá, zda se zlepšil a jaké chyby stále opakuje. Aplikace tedy neslouží pouze k opravě textu, ale je učební pomůckou, která nestojí žádné peníze, téměř žádný čas, a přitom dává zpětnou vazbu. Dalším velkým plusem je rychlá instalace a snadné založení profilu, které zabere jen několik vteřin. V aplikaci si můžete vést osobní slovník nebo najít, jaký je rozdíl mezi britskou a americkou angličtinou.

Grammarly funguje v internetovém prohlížeči, spolupracuje s programy Microsoft Office i v Microsoft Office 365, jako jsou Word nebo Powerpoint. Aplikace využívá cloudové úložiště a své opravené texty tak máte po ruce, i když jste zapomněli svůj počítač.

Základní verze aplikace je zdarma, placená verze premium začíná na 11,66 dolarech za měsíc. Vyzkoušet si ji můžete na www.grammarly.com.Tagy: Grammarly  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
19.11.2017 19:57:23   93.91.51.xxx 71
"Rádi bychom si přečetli všechno co komu napíšete, máme i integraci do prohlížeče Prostě Seamless experience" Nechcete? Ale my Vám zkontrolujeme pravopis. OK? Je to za-da-rmoooo. -2009 Společnost založená na Ukrajině jménem Grammarly.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.