Samsung odhalil nové paměti GDDR6 a 8TB NGSFF SSD
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 13.11.2017

Jihokorejský technologický gigant Samsung odhalil několik připravovaných produktů a technologií, mezi nimiž se mimo jiné objevily přelomové novinky z oblasti pamětí. 

V první řadě zejména hardwarové nadšence jistě nadchne zpráva, že Samsung pracuje na 16Gb pamětech typu GDDR6. Doposud nejrychlejší a nejúspornější DRAM paměti pro další generaci zařízení se mají pochlubit schopností zpracování obrazu a videa rychlostí 16 Gb/s a 64GB/s propustností. Přeneseně lze tuto rychlost připodobnit k přenosu 12 DVD s Full HD rozlišením (5 GB dat) za sekundu. Nové DRAM navíc mohou pracovat na nízkém napětí 1,35 V. Což je o poznání méně oproti současným grafickým pamětem GDDR5, které využívají napětí 1,5 V při rychlostech pouze 8 Gb/s.

Samsung odhalil nové paměti GDDR6 a 8TB NGSFF SSD

Další skutečně zajímavou a přelomovou novinkou z oblasti paměťových zařízení je připravované NVMe SSD formátu NGSFF. Ten má mít rozměry pouhých 30,5 × 110 × 4,38 mm. Hlavní zajímavostí tohoto disku, který nese označení PM983 je ale jeho kapacita, která bude dosahovat na 8 TB. Tyto disky budou určeny zejména do 1U rackových serverů pro datacentra. 64 těchto disků by mělo být schopné zpracovávat (I/O) až 0,5 petabytu dat za sekundu. 

Zdroj: 1, 2, 3Tagy: Samsung  novinky  DRAM  paměti  GDDR5  8 TB  NGSFF  SSD  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.