Asus představil 32" 144Hz zakřivený herní monitor Strix XG32VQ
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 13.11.2017

Herní řada ROG Strix se nyní dočká nového přírůstku v podobě monitoru XG32VQ, který se může pyšnit zakřiveným displejem a vysokou obnovovací frekvencí.

Konkrétně se jedná o obnovovací frekvenci 144 Hz na panelu typu VA. Díky využití tohoto panelu má sice monitor dobu odezvy GtG 4 ms, ale nabídne 125% pokrytí spektra sRGB a výborné pozorovací úhly 178 ° v horizontálním i vertikálním směru. Mezi dalšími specifikacemi najdeme rozlišení WQHD (2560 × 1440 pixelů), maximální jas 300 cd/m2 a podporu AMD FreeSync.

 Asus představil 32\

Dočkáme se mimo jiné také funkcí Asus GameFirst, které zahrnují počítadlo framerate, nastavení OSD a předdefinované herní režimy pro růstné žánry. Za panelem se ukrývá také pruh okolo stojanu nasvícený pomocí RGB LED a ornament nasvěcovaný pod monitor. Vstupy do monitoru zahrnují porty DisplayPort 1.2, mini-DisplayPort 1.2 a HDMI 1.4a. 

Hráči mohou využít také skryté I/O porty za stojanem jako je dvojice USB 3.0 či audio jack pro sluchátka. Díky stavitelnému stojanu můžeme displej také naklánět (od -5 dp +20 °), otáčet (o 50 °) a nastavovat výšku (o 100 mm). Cenu monitoru zatím bohužel neznáme, stejně jako přesné datum vydání. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Asus  ROG  Strix  XG32VQ  monitor  LCD  VA  WQHD  AMD  FreeSync  144 Hz  32"  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.