Toshiba vykázala dobré finanční výsledky, díky divizi čipů
autor: Mirek Kočí , publikováno 13.11.2017

Toshiba ve druhém finančním čtvrtletí zvýšila provozní zisk o 76 procent na 135 miliard jenů (zhruba 26 miliard Kč). Za růstem zisku ale stály téměř výlučně dobré výsledky divize čipů, kterou se firma koncem září rozhodla prodat konsorciu vedenému investičním fondem Bain Capital.

Podle dohody konsorcium za čipovou divizi Toshiby zaplatí 18 miliard dolarů (zhruba 395 miliard Kč). Toshiba chce završit prodej do konce března příštího roku. Výtěžek z prodeje plánuje použít na pokrytí finančních ztrát způsobených jadernou divizí Westinghouse. Ta se dostala na pokraj finančního kolapsu a byla nucena vyhlásit bankrot a požádat v USA o soudní ochranu před věřiteli.

Čipová divize Toshiby je druhým největším producentem paměťových čipů na světě. V současnosti těží z rostoucí poptávky po čipech pro chytré telefony a další mobilní zařízení.

Jak si společnost povede po prodeji divize, nelze v tuto chvíli přesně odhadovat. Finanční ředitel Toshiby Masajoši Hirata naznačil, že firma by se mohla zcela stáhnout ze ztrátových aktivit, například z výroby televizorů a osobních počítačů, kterou již dříve omezila. Dodal také, že v budoucnosti očekává nárůst zisku u aktivit v oblasti energetiky a infrastruktury.

Toshiba vykázala dobré finanční výsledky, díky divizi čipůTagy: Toshiba  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.