Twitter má už přes 330 milionů uživatelů
autor: Mirek Kočí , publikováno 30.10.2017

Twitter potvrdil, že počet aktivních měsíčních uživatelů přeskočil laťku 330 milionů. Mikroblog stále roste, i když ne tak rychle, jak si jeho majitelé přejí. 200 milionů aktivních uživatelů firma oznámila před pěti lety.

Provozovatelé mohou být spokojeni také s hospodářskými výsledky za třetí čtvrtletí. Čistá ztráta ve třetím čtvrtletí klesla na 21 milionů dolarů ze 103 milionů dolarů ve stejném období loni. V přepočtu na akcii činila tři centy. Bez započtení jednorázových položek měl Twitter dokonce zisk, a to deset centů na akcii. Firma je proto ve výhledu na nacházející kvartál optimistická a věří, že se poprvé ve své historii dostane do zisku.

Twitter založil v roce 2006 programátor Jack Dorsey. U zrodu služby obecně označované jako mikroblog byli i jeho tehdejší spolupracovníci ze společnosti Odeo – Biz Stone, Evan Williams a Noah Glass.

Na Twitteru lidé komunikují prostřednictvím takzvaných tweetů, tedy zpráv s omezeným počtem znaků. Velkým příznivcem služby s modrým ptáčkem ve znaku je třeba americký prezident Donald Trump.

Twitter má už přes 330 milionů uživatelůTagy: Twitter  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.