MSI představilo pasivní hliníkový minipočítač Cubi 3 Silent
autor: Karel Voráček , publikováno 26.10.2017

MSI uvedlo nový minipočítač Cubi 3 Silent. Už podle svého názvu je zřejmé, že nemá žádné ventilátory. Samotné hliníkové tělo slouží jako pasivní chladič, dřívější verze počítačů Cubi měly šasi plastové. Již třetí generace je určena pro domácnosti a malé kanceláře a bude se prodávat ve stříbrném a černé provedení.

Základem je nízkonapěťový procesor Intel generace Kaby Lake (MSI nespecifikuje přesný model), grafika Intel HD Graphics 620 a dva sloty SO-DIMM pro operační paměť, která může mít až 32 GB DDR4-2133. V ideální konfiguraci můžete mít kombinaci SSD a pevného disku, jelikož uvnitř je slot M.2 (pro NVMe i SATA) i klasický konektor SATA pro 2,5" disk.

 

MSI představilo pasivní hliníkový minipočítač Cubi 3 Silent

Konektivitu zajišťuje Wi-Fi standardu 802.11ac a Bluetooth 4.2, k tomu máte i gigabitový port LAN (Realet). Periferie připojíte přes čtveřici USB 3.0 (dva vpředu, dva vzadu) a monitory přes HDMI 1.4 nebo DisplayPort 1.2. MSI ale uvedlo hned dvě varianty počítače, tou druhou je byznysově zaměřený Cubi 3 Silent S, který má navíc dvojici starších USB 2.0, dva gigabitové porty LAN (tentokrát s kontrolerem Intel) a HDMI 2.0. Nabídne také dva sériové porty COM, z nichž jeden je sdílený s konektorem RJ45 a získáte jej až přes redukci.

MSI představilo pasivní hliníkový minipočítač Cubi 3 Silent MSI představilo pasivní hliníkový minipočítač Cubi 3 Silent

foto: MSI Cubi 3 Silent (vlevo) a Silent S (s více konektory)

Díky procesoru Kaby Lake nemá Cubi 3 Silent problém s přehráváním médií a plně podporuje VP9 i HEVC, hodí se tedy i pro domácí HTPC. V tom případě by ale bylo lepší použít „byznysový“ Cubi 3 Silent S, který má vyšší verzi HDMI 2.0 (podpora 4K při 60 Hz). MSI už v létě představilo model Cubi 3 Plus, které sice není pasivní, ale nechybí mu konektor USB-C. Ten vlastně nechybí ani u starého Cubi 2, které se teď již doprodává. U Cubi 3 Silent tak absence nového rozhraní nedává moc smysl.

zdrojTagy: MSI  Cubi  barebone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
26.10.2017 10:57:35   188.75.128.xxx 36
https://cs.wikipedia.org/wiki/Minipo%C4%8D%C3%ADta%C4%8D
Výrobce tohoto Mini PC to chápe, ale pan "novinář" evidentně ne.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.