Aorus představil nový herní notebook s grafikami GTX 1070 do SLI
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 20.10.2017

Značka Aorus, která spadá pod společnost Gigabyte, nyní představila nový herní notebook Aorus X9, jehož zajímavostí je především využití dvou grafických karet v konfiguraci SLI. 

Tento notebook se může pochlubit zajímavým designem s agresivními liniemi. Vybavený je 17,3" displejem, který bude k dostání ve dvou variantách. První nabídne obnovovací frekvenci 120 Hz, 5ms dobou odezvy s rozlišení 2560 × 1400 pixelů, ale panel typu TN. Druhou možností je také IPS panel s možností zobrazení až 100 % spektra AdobeRGB a rozlišením 4K.

 Aorus představil nový herní notebook s grafikami GTX 1070 do SLI

V útrobách notebooku najdeme procesor Intel Core i7-7820HK se čtyřmi jádry, základním taktem 2,9 GHz, boost frekvencí až 3,9 GHz, který lze ještě dále přetaktovat. Procesoru může sekundovat až 64GB operačních pamětí a úložiště je řešeno kombinací M.2 PCIe SSD s kapacitou až 512 GB a tradičním HDD až se 2 TB kapacity. Grafický výkon pak zajišťuje zmíněná dvojice grafik GTX 1070 s 8 GB VRAM (každá) propojená přes SLI.

Aorus představil nový herní notebook s grafikami GTX 1070 do SLI

Mezi další zajímavou výbavou stojí za zmínku třeba nízko-zdvihová klávesnice s mechanickými spínači, která je také podsvícená s možností nastavení barvy podsvícení na každou klávesu zvlášť. O chlazení zařízení se stará výkonný systém sestávající se z velkých otvorů vzadu, čtyř ventilátorů a osmi heatpipe.

 Aorus představil nový herní notebook s grafikami GTX 1070 do SLI

Vzhledem k výbavě samozřejmě musíme počítat s vysokou cenou. Ta by měla začínat na 3 199 dolarech (70 000 Kč bez DPH) ve verzi bez 4K displeje. na trh má X9 dorazit koncem tohoto měsíce v USA. S českou distribucí ale zatím nejspíše počítat nemusíme.

Zdroj: 1, 2Tagy: Aorus  X9  notebook  herní  Nvidia  GeForce  GTX 1070  SLI  17  3"  Intel  Core i7  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.