Intel prý odloží příchod 10nm procesorů Cannon Lake na konec příštího roku
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 20.9.2017

Včera jsme vás informovali o tom, kdy hodlá Intel uvést na trh 8jádrové a low-endové procesory z rodiny Coffee Lake, která by měla uzavírat poslední architekturu využívající 14nm výrobní proces. To do jisté míry potvrzuje také dnešní zprávu o zpoždění příchodu toho 10nm.

Intel totiž uvedení prvních procesorů založených na 10nm výrobě s kódovým označením Cannon Lake skutečně odloží a to konkrétně na konec příštího roku, kdy světlo světa spatří nejspíše mobilní čipy pro notebooky. Mezitím bude Intel stále sázet na přicházející 8. generaci procesorů.

Intel prý odloží příchod 10nm procesorů Cannon Lake na konec příštího roku

Posunutí termínu vydání další 9. generace procesorů již údajně ovlivnilo plány řady prodejců zejména v oblasti notebooků. Nastat tedy může i obdobná situace jako v případě 5. generace Broadwell, kterou značná část prodejců přeskočila a začala prodávat až notebooky s procesory generace následující. V případě Cannon Lake bude následovat architektura s kódovým označením Ice Lake.

Intel prý odloží příchod 10nm procesorů Cannon Lake na konec příštího roku

Přechod na 10nm výrobu přitom má zvýšit výkon procesorů až o 25 % při 45% snížení spotřeby energie a poptávka ze strany výrobců tedy může být poměrně vysoká právě v oblasti čipů pro notebooky a další přenosná zařízení.

Zdroj: 1, 2, 3Tagy: Intel  Cannon Lake  10 nm  procesor  CPU  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
22.9.2017 09:45:51   188.167.252.xxx 70
Ibaže Intel rata veľkosť výroby inak ako konkurencia a pri 10nm je veľa problémov.
Ak by Intel vyhodil svoju GPU ma dosť miesta pridať jadra . Nemyslím ze SOC je zlý nápad ale pre výkonne stanice nič moc

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.