Asus ROG Zephyrus: nejtenčí herní notebook s grafikou GTX 1080
autor: Mirek Kočí , publikováno 24.8.2017

ROG Zephyrus je extrémní ukázkou potenciálu dnešních herních notebooků, které výkonem konkurují klasickým PC sestavám. Jsou navíc štíhlejší, chladnější, tišší a výkonnější než kdykoli dříve, aby vyhověly vysokým nárokům hráčů na výkon a mobilitu.

Novinka má profil, který se zužuje od 17,9 mm až k 16,9 mm v nejtenčím místě. Díky kompaktním rozměrům je Zephyrus nejtenčím herním notebookem na světě, který obsahuje procesor Intel Core i7-7700HQ a grafickou kartu nVidia GeForce GTX 1080. Pro data a systém Windows 10 je připraveno 512GB SSD (M.2 PCIe ×4). Operační paměti (DDR4) je 16 GB.

ROG Zephyrus je chlazen aktivním aerodynamickým systémem (AAS), který má zaručit tichý provoz bez kompromisů v oblasti výkonu. AAS obsahuje technologii AeroAccelerator (AA), která zvyšuje rychlost a účinnost proudění vzduchu v notebooku. Když se otevře víko počítače, zvedne se automaticky část základny tak, aby se zvýšil objem proudícího vzduchu o 20 %, a tím zároveň jeho cirkulace.

Asus ROG Zephyrus: nejtenčí herní notebook s grafikou GTX 1080

Notebook je vybaven 15,6palcovým IPS displejem s Full HD rozlišením. Navíc tu je i technologie G-Sync, která synchronizuje obnovovací frekvenci displeje s grafickou kartou, čímž se minimalizuje přerušování a eliminuje trhání a zpožďování obrazu.

Výkonný herní stroj nabízí také oboustranný port USB typu s technologií Thunderbolt 3, který umožňuje připojení externího monitoru s technologií G-Sync, nabíjení nebo rychlý přenos dat až 40 Gb/s s kompatibilními zařízeními. Monitor lze připojit také díky standardnímu portu HDMI, periferie zase pomocí čtyř portů USB 3.0. Počítač se pyšní také přizpůsobitelnými světelnými efekty klávesnice díky technologii Aura RGB.

ROG Zephyrus se v České republice prodává za 79 990 Kč s DPH.Tagy: ROG Zephyrus  Asus  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.