ČTÚ možná zavede regulaci trhu s mobilními službami
autor: Mirek Kočí , publikováno 17.8.2017

Český telekomunikační úřad zahájil veřejnou konzultaci závěrů vyhodnocení testu tří kritérií velkoobchodního trhu přístupu k mobilním službám, se zaměřením specificky na mobilní datové služby. Tříkriteriální test je nutnou podmínkou pro možnost budoucí regulace velkoobchodního trhu.

Dosavadní závěry testu ukazují na kumulativní splnění všech tří kritérií, když účinnějšímu rozvoji konkurenčního prostředí brání tržní problémy především v segmentu rezidentních zákazníků (domácnosti).

Na základě toho ČTÚ dospěl k závěru, že velkoobchodní trh je vhodným pro regulaci ex ante, a proto jej navrhuje zařadit do seznamu relevantních trhů.

ČTÚ se svým hodnocením seznámil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, s nímž v otázce hodnocení situace na mobilním trhu úzce spolupracuje.

Připomínky ve veřejné konzultaci je možné uplatnit do jednoho měsíce od zveřejnění.

Bohužel než se dočkáme případného snížení cen, bude to ještě trvat. Nejprve bude muset ČTÚ vytvořit studii trhu, ke které se bude muset vyjádřit Evropská komise i Úřad pro hospodářskou soutěž.

ČTÚ možná zavede regulaci trhu s mobilními službami

Zdroj: ČTÚTagy: ĆTÚ  Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
18.8.2017 18:09:35   194.228.76.xxx 40
Regulace a snížení cen? No to je kameňák Můžeme se těšit na zabetonování cen na věky věkův. Stejně jako už došlo k absolutnímu zmrazení investic do infrastruktury tam, kde byly ohlášeny dotace, takže lidi můžou režimu poděkovat

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.