Seagate uvádí do prodeje čtyři nové externí disky pro herní konzole
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 17.8.2017

Značka Seagate nyní hodlá potěšit všechny náročné konzolisty, kteří nemají dostatek prostoru pro nejnovější tituly. Uvádí totiž na trh čtveřici nových externích disků, které cílí právě na majitele herních konzolí.

Čtyři disky budou dostupné ve variantách pro Xbox One, ale také PlayStation 4. Celou sérii disků výrobce označuje jednoduše jako Game Drive. Společným jmenovatelem všech modelů je připojení přes rozhraní USB 3.0. Z řady mírně vybočuje Game Drive Hub.

Seagate uvádí do prodeje čtyři nové externí disky pro herní konzole

Právě Game Drive Hub má dva porty USB navíc pro nabíjení mobilních zařízení, připojení volantu či ovladače. Z modelů pro konzoli Xbox One se můžeme těšit právě na Hub, který nabídne 8 TB kapacitu a přenosové rychlosti až 160 MB/s. Disk je umístěný do bíločerného těla o rozměrech 198,1 × 41 × 1180 mm.

Seagate uvádí do prodeje čtyři nové externí disky pro herní konzole

Druhou novinkou pro konzoli Xbox bude Game Drive for Xbox HDD, který bude k dostání v kapacitách 2 a 4 TB. Vyveden je v zelené v kombinaci s černými boky při rozměrech 117 × 80 × 14,8/20,8 mm. Přenosové rychlosti zde dosahují na 140 MB/s. V nabídce Seagate budou i speciální edice s bílým povrchem a ve stylu Halo Wars 2. Rychlejší alternativou k němu je varianta SSD, která bude k dostání pouze v kapacitě 512 GB. Kryt disku je černý z broušeného hliníku se zelenými bočnicemi. Jeho rozměry jsou výrazně menší a to 113,5 × 76 × 9,6 mm a přenosové rychlosti mohou dosáhnout na 440 MB/s.

Seagate uvádí do prodeje čtyři nové externí disky pro herní konzole

Čtvrtou novinkou je model Game Drive for PS4, který bude k dostání pouze ve 2TB variantě. Pro tento model je typické černé provedení s modrým pruhem na boku. Parametricky je tento model prakticky shodný s modelem Xbox HDD. Jeho cena by se měla pohybovat okolo 110 euro (2 860 Kč), stejně jako v případě téže kapacity pro Xbox. 4TB verze Xbox HDD nás pak vyjde na 150 euro (3 900 Kč)a SSD na společně s 8TB Game Hub má vyjít na 260 euro (6 770 Kč).

Zdroj: 1, 2Tagy: Seagate  externí  harddisk  disk  HDD  SSD  Game Hub  herní  konzole  Xbox One  PlayStation 4  USB  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.