Aplikace Brewtime vám poradí s přípravou kávy
autor: Mirek Kočí , publikováno 8.8.2017

Nová česká aplikace Brewtime radí lidem s domácí přípravou kávy. Kromě receptů umí doporučit hrubost mletí nebo vypočítat ideální poměr vody a kávy. Recepty pomáhal připravovat uznávaný barista Scott Rao a ve zkušebním provozu si aplikaci stáhly skoro dva tisíce uživatelů.

Mobilní aplikace Brewtime potěší všechny milovníky kávy. Obsahuje návody pro několik alternativních metod přípravy kávy, jakými jsou například aeropress, french press či chemex. A ačkoliv tomu název úplně nenapovídá, vymysleli ji Češi – za nápadem stojí Marek Kříž a jeho tým ze startupového studia Point FM.

Ve spolupráci se známým baristou Scottem Rao, který je se svou dvacetiletou praxí považován za hybatele současného světa kávy, vytvořili sadu receptů usnadňující její přípravu v pohodlí domova. „Aplikace zvládne spočítat správný poměr vody a kávy, který se může u různých metod přípravy lišit. Poradí také s nejvhodnější teplotou vody nebo s hrubostí mletí. Obsahuje i časomíru a jednoduše uživatele provede celým procesem přípravy kávy krok za krokem,“ vysvětluje Marek Kříž, zakladatel Brewtime.

Aplikace Brewtime vám poradí s přípravou kávy Aplikace Brewtime vám poradí s přípravou kávy Aplikace Brewtime vám poradí s přípravou kávy

Stahujte: Brewtime 

Mobilní aplikaci s návody na nejoblíbenější typy kávy si během jejího zkušebního provozu stáhlo osmnáct set uživatelů. Nyní se autoři rozhodli dále rozvíjet její potenciál. „Aplikaci jsme doplnili o nové recepty, ty staré jsme vylepšili tak, aby dosahovaly světového standardu, a spustili jsme e-shop s vlastní výběrovou kávou. Naším současným cílem je získat první zákazníky, kteří budou kávu přes aplikaci nakupovat nejen domů, ale taky do kanceláří,“ dodává Kříž.

Aplikace je ke stažení zcela zdarma v App Store a na stránkách aplikace na sociální síti Facebook si lze nově také objednat kávu přes jednoduchého robota v Messenger chatu.Tagy: Brewtime  aplikace  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
9.8.2017 23:30:36   90.177.78.xxx 10
Tu hrubost mletí to počítá jak? Hrubost mletí se přeci odvíjí od stáří kávy, stupně pražení, vlhkosti kávy, no a v neposlední řadě od toho jaký kávový nápoj budeme připravovat.

I kdybych aplikaci použil, stejně po pražení musím znovu nastavit mlýnek a 1-2x v průběhu týdne znovu.

Nejlepší je když se to člověk naučí tak nějak za běhu, pak to nezapomene.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.