Pololetní tržby T-Mobilu vzrostly na 13,2 miliardy korun
autor: Mirek Kočí , publikováno 3.8.2017

T-Mobile v pololetí zvýšil celkové tržby o tři procenta na 13,2 miliardy korun. Provozní zisk klesl o 1,3 procenta na 5,44 miliardy korun. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

K 30. červnu využívalo mobilní služby T-Mobile více než 6,1 milionů zákazníků, přičemž téměř 3,8 milionu tvořili zákazníci tarifní a 2,4 milionu zákazníků využívalo předplacené služby.

„V červnu jsme se museli vypořádat s výzvou v podobě zavedení EU roamingu a byli jsme úspěšní. Naším zákazníkům jsme výhody tohoto volání poskytli s předstihem a vůbec jako první operátor v České republice,” uvedl generální ředitel Milan Vašina.

Průměrný měsíční churn (podíl zákazníků, kteří přestali využívat služeb operátora) poklesl meziročně o 0,2 % na 1,2 %. V prvním pololetí roku zákazníci T-Mobile v průměru provolali 159 minut měsíčně, tedy o 0,6 % více než vloni. Celkový objem přenesených dat meziročně vzrostl o 49,3 % a dosáhl 21 786 terabytů.

Celkové tržby z mobilních a pevných služeb dosáhly 13,2 miliardy Kč, tržby z mobilních služeb se přiblížily hodnotě 9,3 miliardy Kč. Průměrná měsíční útrata za mobilní služby (ARPU) pak byla 253 Kč.

T-Mobile Czech Republic je člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Co do počtu zákazníků je největším tuzemským operátorem na trhu.

Pololetní tržby T-Mobilu vzrostly na 13,2 miliardy korunTagy: T-Mobile  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
5.8.2017 08:29:44   178.255.174.xxx 40
Miliarda sem , Miliarda tam... A pořád mají málo, nenažranci nenažraní. Hlavně že zisky zase pěkně frčí do zahraničí (a němci si klidně můžou užívat neomezených tarifů) češi jim to zaplatí...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.