Microsoft hlásí skvělé výsledky za druhý kvartál
autor: Mirek Kočí , publikováno 21.7.2017

Čistý zisk Microsoftu dosáhl v minulém čtvrtletí 7,7 miliardy dolarů, za celý finanční rok pak téměř 26 miliard. Firmě se daří díky cloudovým službám, například příjmy z platformy Azure, která konkuruje Amazonu, se meziročně zdvojnásobily.

Microsoft zaznamenal další úspěšné čtvrtletí. Dokládají to poslední finanční výsledky. Příjmy podniku dosáhly 24,7 miliardy dolarů, což znamená meziroční nárůst o 9,1 procenta. Čistý zisk byl 7,7 miliardy, což znamená meziročně nárůst o 40 procent.

Šéf Microsoftu Satya Nadella v tiskovém prohlášení uvedl, že se o růst postaraly především inovace napříč cloudovým potfoliem. Platformy Office 365, Dynamics 365 nebo Azure vykázaly silné dvouciferné zlepšení. Divizi Intelligent Cloud, která zahrnuje platformu Azure a produkty Windows Server, vzrostly ve čtvrtletí příjmy o 11 procent na 7,4 miliardy dolarů.

Microsoft dodal, že příjmy Azure meziročně stouply o 97 procent, bližší číslo však neupřesnil. Příjmy divize Productivity and Business Processes, která zahrnuje LinkedIn a software Office 365, vzrostly o 21 procent.

Microsoft hlásí skvělé výsledky za druhý kvartálTagy: Microsoft  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.