Sharkoon vydává novou sérii ATX napájecích zdrojů SilentStorm Icewind
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 18.7.2017

Společnost Sharkoon do své nabídky přidává novou modelovou řadu napájecích zdrojů pro stolní PC formátu ATX, která bude zahrnovat tři modely a je nazvaná SilentStorm Icewind. 

Zdroje nové série budou k dostání ve dvou verzích a to v černém a bílém provedení (s modrým opletením na kabeláži) a ve výkonnostních verzích 550, 650 a 750 wattů. Všechny modely jsou semi-modulární, což znamená, že hlavní kabely jsou k PSU připojeny na pevno (24pinový pro napájení desky a 4+4pinový pro napájení procesoru), zatímco další můžeme připojit libovolně. 

Sharkoon vydává novou sérii ATX napájecích zdrojů SilentStorm Icewind

Připojit můžeme tři 4pinové IDE (Molex) kabely, trojici SATA a dva kabely pro napájení grafických karet se 6+2 piny. To platí pro 550wattovou verzi. U vyšších dvou mají PCIe kabely každý dva 6+2pinové kontektory. Všechna PSU také vychází z jediné +12V napájecí větve a jsou chlazeny pomocí 135mm ventilátoru. 

Sharkoon vydává novou sérii ATX napájecích zdrojů SilentStorm Icewind

Řada Icewind se může pochlubit také certifikací 80 Plus Bronze, díky níž by měla energetická účinnost dosahovat na zhruba 85 % při 50% zatížení. Ceny modelů řady SilentStorm Icewind začínají na 69,90 euro, tedy asi 1 820 Kč. Na českém trhu ale zatím k vidění nejsou.

Zdroj: techPowerUpTagy: Sharkoon  SilentStorm  Icewind  PSU  napájecí zdroj  750 W  80 plus  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.