SK Hynix odstartovalo hromadnou výrobu 72vrstvých 3D NAND flash čipů
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 7.7.2017

Společnost SK Hynix sice se sériovou výrobou svých nejnovějších 72vrstvých 3D NAND flash čipů začala již v dubnu, ale až nyní potvrdila, že je schopen zahájit masovou výrobu s vysokou hustotou produkce.

Vedení společnost SK Hynix totiž mělo strach, zda bude SK Hynix schopno plně pokrýt poptávku, což by nyní mělo. Po třech měsících vývoje může nyní masová výroba naplno započnout se zlepšeným výtěžkem stávajících linek, který má být prý dokonce srovnatelný jako u konkurenčního Samsungu.

Podle průmyslových zdrojů už dokonce SK Hynix hromadně vyrábí první SSD s vlastními řadiči a firmware a právě se 72vrstvými 256Gb NAND flash čipy nové generace. Do budoucna hodlá SK Hynix začít také s výrobou čipů s 512Gb kapacitou. To se ale nejspíše stane až koncem tohoto roku. Disky s těmito čipy navíc budou určeny pro vysokokapacitní úložiště a systémy. 

SK Hynix odstartovalo hromadnou výrobu 72vrstvých 3D NAND flash čipů

72vrstvé 3D NAND flash čipy a 1TB SSD s nimi

Hynix masovou výrobu zatím odstartoval pouze v jedné továrně, nicméně má ji rozšiřovat ještě na další, ale to až později v tomto roce. 72vrstvé paměťové čipy mají nejvíce vrstev na trhu, díky čemuž je možné na stejně velký čip dostat větší kapacitu. Nepřímo tak tyto čipy mohou teoreticky dopomoci pokrýt současný nedostatek paměťových čipů, který způsobuje zvýšení cen v oblasti paměťových médií včetně SSD. 

Zdroj: 1, 2Tagy: SK Hynix  paměťové čipy  NAND flash  3D NAND  72 vrstev  256 Gb  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.