Apple koupil firmu na sledování pohybů očí
autor: Mirek Kočí , publikováno 28.6.2017

Apple oznámil akvizici německé firmy SensoMotoric Instruments, která vyvíjí technologii sledování pohybu očí pro využití při výrobě headsetů a brýlí pro rozšířenou a virtuální realitu. Výrobce chytrých telefonů, počítačů a tabletů tak vstupuje na pole, kde je doposud díky brýlím Hololens zatím nejvýraznějším zástupcem Microsoft.

Americký gigant se mimořádně zajímá o tzv. rozšířenou realitu (Augmented Reality), v jejímž rámci se virtuální objekty zobrazují na reálném pozadí. Začátkem tohoto měsíce koncern představil softwarovou platformu Arki, která má vývojářům aplikací pomoci integrovat do zařízení takové funkce.

Apple se k akvizici SensoMotoric a samotné výši transakce nevyjádřil, jeho mluvčí pouze uvedl: „Apple čas od času kupuje menší technologické firmy, ale k našim cílům a plánům se zásadně nevyjadřujeme.“

Šéf Applu, Tim Cook, před nedávnem nicméně potvrdil, že považuje technologie pozměněné či rozšířené reality za podobně důležitou oblast jako jsou chytré telefony. Už dlouhou dobu se přitom spekuluje o několikaletém vývoji inteligentních brýlích Apple Glass (iGlass), které by právě funkci rozšířené reality nabízely.

Apple koupil firmu na sledování pohybů očíTagy: Apple  SensoMotoric Instruments  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.