LaCie 2big Dock Thunderbolt 3: dokovací stanice pro fotografy
autor: Mirek Kočí , publikováno 27.6.2017

Na český a slovenský trh se chystá nová dokovací stanice od LaCie, jejímž prostřednictvím lze připojit jediným kabelem k počítači nebo notebooku veškeré periferie. Novinka obsahuje nejen dvoudiskové úložiště s celkovou kapacitou až 20 TB, ale navíc i dva porty Thunderbolt 3, konektory USB 3.1 a 3.0,  DisplayPort pro připojení monitoru a také samostatné sloty na paměťové karty typu SD a CF.

Na přední straně 2big Dock Thunderbolt 3 se nachází rozhraní USB 3.0, přes nějž můžete nabíjet telefon nebo připojit externí disk nebo digitální fotoaparát a rychle zkopírovat do počítače data a soubory. Čelní panel obsahuje také slot na SD karty a další slot na CF (Compact Flash) karty. V obou případech jejich prostřednictvím můžete přímo přenášet data z dronu, DSLR, GoPro kamer nebo dalších zařízení.

Zásluhou dvou portů Thunderbolt 3 na zadním panelu můžete napájet váš notebook a přitom mít řetězově zapojeno až pět dalších disků LaCie 2big nebo jiných Thunderbolt/ USB-C zařízení. Konektor Display Port garantuje bezproblémové připojení monitorů s rozlišením až 4K. Na doku nechybí ani další port USB typu C pro připojení dalších zařízení a periferií.

LaCie 2big Dock Thunderbolt 3: dokovací stanice pro fotografy

LaCie 2big Thunderbolt 3 ¨také obsahuje dva profesionální pevné disky Seagate IronWolf. Integrovaný software LaCie RAID Manager dokáže jednoduše přepínat mezi zapojením v RAID 0 nebo RAID 1, monitorovat zdraví disků a v případě problému upozornit majitele hlasitým projevem či e-mailovou zprávou. Na zařízení se navíc poskytuje nadstandardní pětiletá záruka.

Podle výrobce 2big Dock Thunderbolt 3 umožňuje archivovat až 650 hodin videa v rozlišení 4K nebo 200 tisíc snímků ve formátu RAW. Díky rozhraní Thunderbolt 3 s rychlostí až 440 MB/s zvládne PAK přenést 60 minut videozáznamu za jedinou minutu.

Dokovací stanice LaCie 2big Thunderbolt 3 se začne prodávat v srpnu za cenu od 19 990 Kč (8TB verze).Tagy: LaCie  2big Dock Thunderbolt 3  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.