Lenovo a Google spolupracují na samostatném headsetu pro virtuální realitu
autor: Mirek Kočí , publikováno 19.6.2017

Společnosti Lenovo a Google se opět setkaly při spolupráci na novém produktu. Tentokrát se jedná o zařízení pro virtuální realitu s technologií Daydream určené pro každodenní použití.

Novinka by měla nabídnout uživatelům funkci WorldSense s možností volně se pohybovat a zkoumat virtuální prostředí bez překážek. „Tento nový produkt reprezentuje naši pokračující úzkou spolupráci se společností Google. Je dalším logickým krokem po loňském představení phabletu Lenovo Phab 2 Pro, který byl prvním mobilním zařízením s technologií Tango. Ten umožnil uživatelům skrze displej nahlédnout do rozšířené reality. Samostatný VR headset je vyroben speciálně pro virtuální realitu a je tak dalším krůčkem v naší společné snaze přinášet uživatelům nové zážitky,“ říká Pavel Janich, Consumer NB 4P manažer společnosti Lenovo Česká republika.

Lenovo a Google spolupracují na samostatném headsetu pro virtuální realitu

Jiná podobná zařízení pro virtuální realitu vyžadují složité nastavení závislé na externích senzorech. Samostatný VR headset pracuje s vestavěnými senzory, což výrazně zjednoduší používání i celkový zážitek při hraní her. Virtuální realita spuštěná na smartphonu s technologií Daydream a zabudovanou funkcí WorldSense totiž přináší do 3D prostředí přirozené pohyby. Můžete se tak snadno vrhnout do zápasu ve vybíjené nebo se vyhýbat nepřátelským střelám.

Kdy bude samotný headset v prodeji, jak se bude jmenovat a kolik za něj zaplatíme, společnosti Lenovo a Google zatím neupřesnily.Tagy: Lenovo  Google  VR  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.