Na motivy Walking Dead vznikne série her pro VR
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 15.6.2017

Ať už patříte mezi fanoušky komiksů, nebo seriálu ze světa Walking Dead, určitě vás potěší zpráva o tom, že se do něho podíváme i vlastníma očima prostřednictvím virtuální reality. 

Walking Dead by si totiž mělo vysloužit ne jeden, ale hned několik herních titulů pro VR. Za vývojem těchto her by měla stát produkční společnost Skybound Entertainment, jejíž spoluzakladatelem je tvůrce komiksů Robert Kirkman. Oživlé mrtvé přivede v prostředí virtuální reality k životu studio Skyadance Interactive. 

Na motivy Walking Dead vznikne série her pro VR

Zatímco komiks i seriál se zaměřuje na skupinu přeživších v čele s Rickem Grimesem, první hra pro VR se bude soustředit na partu jiných postav. Přesto se prý můžeme těšit na přímou vazbu na Kirkmanovy komiksy. Zatím není jasné, zda se někdy se seriálovými potažmo komiksovými postavami setkáme také ve hrách. 

Na motivy Walking Dead vznikne série her pro VR

Stejně ještě není jasné, kdy se do post-apokalyptického světa plného zombie podíváme. Těšit se ale prý můžeme na inovativní interakční systém, v němž budeme zasahovat do děje. Loni vzniklé studio Skydance Interactive se již letos v červenci pochlubí svým prvním titulem pro VR platformu, který se jmenuje Archangel. Na něm se jistě prokážou kvality vývojářů pracujících na VR hrách Walking Dead. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Walking Dead  VR  hra  Skydance Interactive  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.