Xiaomi Mi Notebook Air dostal čtečku otisků a výkonnější procesor
autor: Mirek Kočí , publikováno 12.6.2017

Čínská firma Xiaomi, která se do povědomí zákazníků dostala hlavně výrobou smartphonů, představila inovovanou verzi svého notebooku Mi Air. Upozornil na to server GSMArena.

Vylepšení se dočká zatím pouze větší 13,3palcová varianta počítače. Výbava modelu s úhlopříčkou displeje 12,2 palce zůstane zatím nezměněna.

Jak se očekávalo, vzhled notebooku se nijak zásadně neměnil, jedinou vizuální odlišností oproti předchozí generaci je nenápadný senzor otisku prstu umístěný v pravém horním rohu touchpadu.

Zásadní změny se udály výhradně uvnitř. Výpočetní sílu notebooku nově dodává sedmá generace procesorů Intel Core, konkrétně je použit čip Core i5-7200U pracující na frekvenci 3,1 GHz. Grafickou kartu GeForce GTX 940MX nahradila novější GPU jednotka GeForce MX150, která je založená na architektuře Pascal a nabízí až trojnásobně lepší poměr spotřeby a výkonu.

Xiaomi Mi Notebook Air dostal čtečku otisků a výkonnější procesor

Xiaomi Mi Notebook Air dostal čtečku otisků a výkonnější procesor

Dostatek výkonu pro chod operačního systému Windows 10 pak zajišťuje 8 GB operační paměti. Pro uložení dat je k dispozici 128GB nebo 256GB SSD. Opět nechybí volný slot pro vložení druhého disku.

Další specifikace zahrnuje Bluetooth 4.0, jeden konektor USB-C, dva porty USB 3.0, HDMI plné velikosti i čtyřčlánkový akumulátor. Přes USB port typu C je řešeno i (zrychlené) nabíjení. Na 50 procent kapacity baterie se máme dostat za pouhých 30 minut dobíjení.

Za kolik se v Česku bude vylepšená novinka nabízet, zatím není jasné. Na pultech čínských obchodů se však Mi Notebook Air objeví už během dnešního dne za cenu odpovídající 735 dolarům (17 200 Kč) resp. 809 dolarům (18 900 Kč) za variantu s větším úložištěm.

Xiaomi Mi Notebook Air dostal čtečku otisků a výkonnější procesorTagy: Xiaomi  Mi Air  notebook  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.