Zotac na Computex prezentoval extrémně malé mini-PC s CPU Apollo Lake
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 5.6.2017

Zotac je bezesporu jedním z nejznámějších výrobců kompaktních počítačů a tak mini-PC nesměly chybět ani na veletrhu Computex. Mezi jinými produkty vyčníval zejména extrémně kompaktní počítač P1225.

Mělo by jít o jeden z vůbec nejmenších mini-PC na světě, i když přesné rozměry neznáme. Extrémně malé rozměry, kdy je mini-PC srovnatelné třeba s externím diskem, nebo powerbankou, se samozřejmě podepisují i na zvolených komponentách, u nichž je kladen důraz na nízkou spotřebu a také provozní teplotu, jelikož je systém chlazen zcela pasivně. 

  Zotac na Computex prezentoval extrémně malé mini-PC s CPU Apollo Lake

Pasivně je tedy chlazen i procesor Intel Celeron N3350 z rodiny Apollo Lake s integrovanou grafikou HD Graphics 500, kterému sekundují 4 GB operačních pamětí LPDDR3. Úložiště řeší 32GB eMMC čip, na němž je předinstalovaný systém WIndows 10 Home v 64bitové verzi. PC nabídne také slot pro microSDXC kartu. 

  Zotac na Computex prezentoval extrémně malé mini-PC s CPU Apollo Lake

Sada portů na kompaktní šasi je poměrně omezená na porty dva porty USB 3.1 typu C, z nich je jeden využitelný jako výstup DisplayPort pro připojení monitoru. Mezi bezdrátovými technologiemi nechybí dual-band Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. 

O ceně zatím výrobce mlčí. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Zotac  mini-PC  P1225  Intel  Apollo Lake  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
5.6.2017 16:05:31   185.170.42.xxx 30
Kdyby s tímhle vyrukoval Microsoft v rámci uvedení W10S, tak bych věřil, že zhruba ví, co dělají. Těch 32GB je ale stejně málo, 64GB minimálně (probůh přece nepůjdete na pc níž, než na "průměrném" smartphonu).

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.