Adata vydává 2,5" SATA SSD ISSS333 s 3D MLC i TLC pro průmyslové využití
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 18.5.2017

Společnost Adata nás celkem často zásobuje novými řadami SSD pro běžné spotřebitele. Nyní ale zabrousila do průmyslového segmentu s řadou ISSS333.

Zde je samozřejmě kladen větší důraz na životnost a odolnost disků proti vyšším teplotám, vibracím a otřesům. Adata konkrétně nabídne dvě verze disků, které budou vybavené odlišným typem buněk. Abychom je od sebe identifikovali, výrobce je odlišil jinou barvou. Obě ale mají společné to, že pro připojení využijí rozhraní SATA III (6 Gb/s) a mají 2,5" formát v pouzdře o rozměrech 100,45 × 69,85 × 7 mm. 

Adata vydává 2,5\

V případě výběru lepší varianty disků by měly bez problémů fungovat v teplotách od -40 do až do téměř 90 stupňů Celsia a odolat vibracím až 20G. Hlavním rozdílem mezi nimi je využití odlišných paměťových čipů, resp. typů buněk. Mírně rozdílné jsou také přenosové rychlosti a nabízené kapacity. 

Horší varianta využívá 3D TLC buňky a nabídne přenosové rychlosti čtení až 560 a zápisu až 530 MB/s. Tyto disky označené modrou barvou mají také vyšší spotřebu 3,96 W. U lepší varianty označené oranžovou jsou využity 3D NAND flash s typem buněk MLC. Zde dosahují přenosové rychlosti na 560 a až 525 MB/s a spotřeba klesá na průměrných 2,7 W. U obou nechybí podpora S.M.A.R.T. diagnostiky, nebo třeba TRIM příkazu. 

Adata vydává 2,5\

MTBF se v obou případech pohybuje nad hranicí 2 000 000 hodin. Obě verze budou k dostání v kapacitách od 120 GB do 1 TB. Ceny jednotlivých verzí ale bohužel zatím neznáme.  

Zdroj: 1, 2Tagy: Adata  ISSS333  SSD  2  5"  3D NAND flash  MLC  TLC  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.