Do českých ulic se znovu vydají auta Google Street View
autor: Mirek Kočí , publikováno 11.5.2017

V České republice začnou během jara a léta opět jezdit auta Google Street View. Cílem je aktualizovat místní data v mapové službě amerického technologického giganta. Nově se budou pořizovat i snímky pěších zón v centrech velkých českých a moravských měst. Pro jejich nasnímání používá firma speciální zařízení s názvem Trekker. Jedná se o kompletní fotografické vybavení zmenšené tak, aby ho v batohu unesl chodec.

Street View je populární funkce Map Google, která je v současné době dostupná ve více než 80 zemích světa. Uživatelé si díky němu mohou prohlížet 360stupňové snímky ulic různých měst, ale i přírodních a kulturních památek. V České republice je Street View dostupné od roku 2007 a pravidelně prochází aktualizací, aby poskytovalo co nejvěrnější obraz reality.

Kromě veřejně dostupných silnic by Google tento rok rád zachytil i pěší zóny větších měst a další zajímavá místa, a to s využitím vozíku Street View Trolley a Street View batohu známého jako Trekker. Ten byl použit i pro nasnímání Krkonošského národního parku nebo Národního parku České Švýcarsko.

Do českých ulic se znovu vydají auta Google Street View

„Díky Street View mají uživatelé Map Google možnost navštívit nejen většinu českých měst, ale i české památky UNESCO, řadu hradů a zámků i přírodních památek,” říká Ivo Furano, manažer programu Google Street View, a doplňuje: “Podoba a infrastruktura měst se neustále vyvíjí, proto je třeba Street View snímky pravidelně aktualizovat. Věřím, že právě zahájené snímkování pomůže lidem lépe se orientovat a plánovat své výlety a cesty.“

Plánovaný seznam měst:

Brno, České Budějovice, Chomutov, Děčín, Frýdek-Místek, Havířov, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Liberec, Most, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Teplice, Ústí nad Labem a Zlín.

Více informací o službě Street View a podrobnější informace o tom, kde Street View auta v současné době jezdí, lze nalézt na stránce google.cz/streetview.

Zdroj: GoogleTagy: Google  Street View  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
12.5.2017 07:58:53   62.245.117.xxx 23
nedávno jsem se chtěl podovídat jak moc dementně bude řešený most cyklotrasy přes Svinovské mosty, keď jsem zjistil, že StreetView je ze Svinova je z roku 2011 jěště před rekonstrukcí...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.