První výrobci odhalili podobu svých nereferenčních grafik GT 1030
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 11.5.2017

Už nějakou dobu se hovoří o tom, že Nvidia uvede na trh cenově dostupnou grafickou kartu GeForce GT 1030 a my se nyní můžeme podívat na první nereferenční provedení od výrobců MSI a Gigabyte.

GT 1030 bude jak známo odpovědí na konkurenční Radeon RX 550 a potěší hlavně nenáročné uživatele, kteří z nějakého důvodu nemají integrovanou grafiku v procesoru. Využitelné tedy budou spíše do kompaktnějších základních domácích a kancelářských počítačů. Tomu odpovídají i typy provedení nereferenčních grafik od různých výrobců. 

Ve všech případech můžeme počítat spíše s referenčními specifikacemi, i když u některých modelů najdeme i označení edice OC. Všechny ale budou vycházet z čipu GP108-300 architektury Pascal vybaveného 384 CUDA jádry, 24 TMU a 8 ROP. Čipu budou k dispozici 2 GB pamětí GDDR5 s 64bitovou sběrnicí. TDP by nemělo přesáhnout 35 wattů a napájení zajistí samotné rozhraní PCI-Express. Mírně rozličné mohou být takty jednotlivých verzí.

První výrobci odhalili podobu svých nereferenčních grafik GT 1030 První výrobci odhalili podobu svých nereferenčních grafik GT 1030 První výrobci odhalili podobu svých nereferenčních grafik GT 1030

U značky MSI se dočkáme minimálně tří zpracování. Zaprvé s nízkoprofilovou kartou s malým aktivním chladičem zabírajícím pouze půlku PCB. Jedná se také o jednoslotové provedení. Jednoslotové provedení nabídne MSI s nízkým profilem také v pasivně chlazené variantě. Třetí verze bude mít větší aktivních chladič zakrývající celé PCB. Toto tradičnější a větší provedení zabere dva sloty a některé uživatele u něho možná potěší DVI rozhraní, které ostatní dvě verze postrádají (mají HDMI a DisplayPort). 

První výrobci odhalili podobu svých nereferenčních grafik GT 1030 První výrobci odhalili podobu svých nereferenčních grafik GT 1030

Gigabyte na druhé straně sází na nízký profil a jednoslotové provedení u obou chystaných produktů. Konkrétně nabídne GT 1030 s relativně vysokým hliníkovým pasivem a podstatně užší provedení s ventilátorem. Obě varianty budou mít výstupy HDMI a DVI. Na přesné takty a další výrobce a jejich výtvory si budeme muset ještě chvíli počkat.

Zdroj: 1, 2Tagy: Nvidia  GeForce  GT 1030  grafická karta  GPU  Pascal  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.