LaCie d2 Thunderbolt 3 je až 10TB externí disk pro profesionály
autor: Mirek Kočí , publikováno 2.5.2017

LaCie začíná v ČR a SR prodávat externí disk d2 Thunderbolt 3. Jde o řešení vhodné pro video profesionály nebo fotografy, kteří potřebují navýšit kapacitu úložiště na svém notebooku nebo all-in-one PC až o dalších 10 TB.

Díky nejnovějším rozhraním Thunderbolt 3 a USB 3.1 dosahuje disk po připojení k nejmodernějším zařízením, jako jsou poslední verze MacBooku Pro nebo notebooky s portem USB 3.1 (USB-C), přenosových rychlostí až 240 MB/s. To ocení zejména editoři videa nebo profesionální fotografové pracující s velkými archivy dat. Například zkopírování 64 GB fotek z disku do počítače má zabrat pouhých 5 minut.

Další z výhod disku je i to, že z něj přes port USB-C (rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.1) můžete napájet kompatibilní notebook (příkon až 15 W). Tím ušetříte na stole místo, které by jinak zabíral další napájecí kabel.

Konstrukci d2 Thunderbolt 3 navrhl Neil Poulton, dvorní designér značky Lacie, a využil přitom jediný blok hliníku – toto řešení má snižovat hlučnost, eliminovat vibrace a být zárukou vysoké spolehlivosti. Chlazení disku obstarává údajně téměř neslyšný ventilátor, který odvádí ven zbytkové teplo.

Cena novinky, která se dodává s pětiletou zárukou, začíná na 13 990 Kč, resp. 469 euro za 6TB variantu. V prodeji je také 8TB verze za 16 990 Kč, resp. 579 euro a 10TB disk za 19 990 Kč, resp. 699 euro s DPH.

LaCie d2 Thunderbolt 3 je až 10TB externí disk pro profesionályTagy: d2 Thunderbolt 3  LaCie  LaCie d2 Thunderbolt 3  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.