Nejrychleji se pomocí WiFi internetu surfuje v Plzeňském kraji
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.4.2017

I ve třetím měsíci letošního roku si server DSL.cz připravil zajímavé statistiky zaměřené na WiFi providery. Z aktuálních měření vyplývá, že s rychlostí si nejvíce polepšila Vysočina, která má po Plzeňském kraji nejrychlejší WiFi připojení. Největší propad zaznamenal Olomoucký kraj.

„Nejrychleji se pomocí Wi-Fi internetu surfuje v Plzeňském kraji, kde jsme naměřili 15,5 Mb/s. Na druhém místě skončila s 14 Mb/s Vysočina, u které vidíme největší meziměsíční změnu, a to nárůst rychlosti o 22 %,“ uvedla mluvčí serveru DSL.cz Jitka Ernestová. Špatně na tom není ani Praha, kde bylo naměřeno 13,2 Mb/s.

Největší pokles v březnu postihl Olomoucký kraj, kde meziměsíčně rychlost klesla o 12 %. Nejpomalejší WiFi internet mají stále v Libereckém a Pardubickém kraji. V Libereckém kraji server DSL.cz nicméně naměřil zrychlení o 4 %. V Pardubickém naopak rychlost v porovnání s únorem o 4 % klesla.

Celkové naměřené rychlosti WiFi internetu v březnu můžete porovnat v tabulce:

Nejrychleji se pomocí WiFi internetu surfuje v Plzeňském kraji

ZdrojTagy: internet  WiFi  DSL.cz  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
21.4.2017 21:40:52   46.229.123.xxx 00
Je smutné, že i v dnešní době někteří poskytovatelé internetu (nejen mobilní operátoři) uplatňují na své tarify datové omezení FUP. Nebudu jmenovat, ale jsem moc rád, že už u takovéhoto poskytovatele nejsem.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.