Odolné externí disky LaCie Rugged Thunderbolt USB-C v prodeji
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.4.2017

Novinky z řady externích pevných disků LaCie Rugged jsou zárukou vysoké odolnosti. Zvládnou pády z výšky až 1,5 metru nebo tlak předmětů vážících až 1 tunu. Kromě toho nabízejí odolnost proti prachu, dešti a stříkající vodě díky certifikaci IP54.

Jde o první disky této řady, které nabízejí rozhraní USB typu C, resp. Thunderbolt 3. Ty zajišťují přenos dat o rychlosti až 130 MB/s. V případě SSD variant těchto nosičů se uživatelé mohou těšit dokonce na rychlosti až 510 MB/s. Disky mají integrovaný kabel Thunderbolt, takže jsou kompatibilní i s počítači s rozhraním Thunderbolt 1 a 2 a současně díky přibalené redukci také se staršími, ale stále rozšířenými počítači s rozhraními USB 3.0 a 2.0. Tím je zajištěna široká kompatibilita napříč zařízeními.

Design LaCie Rugged Thunderbolt USB-C navrhl skotský designér Neil Poulton. Jejich kovové tělo již více než dekádu obdivují zejména majitelé počítačů Apple.

Na českém a slovenském trhu jsou nyní prodeji varianty s pevnými disky o kapacitách 2 TB (7 490 Kč/269 EUR s DPH), 4 TB (10 490 Kč/379 EUR s DPH) a 5 TB (11 490 Kč/409 EUR s DPH). V průběhu třetího čtvrtletí se na trh dostanou také SSD varianty o kapacitě 500 GB a 1 TB.

Odolné externí disky LaCie Rugged Thunderbolt USB-C v prodejiTagy: LaCie Rugged Thunderbolt USB-C  Lacie  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.