Samsung čeká nejlepší čtvrtletní zisk za tři roky
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.4.2017

Samsung čeká v prvním čtvrtletí navzdory nákladnému fiasku s phabletem Galaxy Note 7 nejlepší výsledek za více než tři roky. Firma tak směřuje k celoročnímu rekordnímu zisku i přesto, že její nejvyšší vedení je ponořeno do velkého politického skandálu.

Hlavní konkurent amerického výrobce iPhonů Apple očekává v prvním čtvrtletí provozní zisk 9,9 bilionu wonů (220 miliard Kč), což je půl bilionu wonů nad průměrným odhadem analytiků a 48 procent nad výsledkem stejného období loňského roku. Tržby Samsungu by se v meziročním srovnání měly zvýšit o 0,4 procenta na 50 bilionů wonů.

Analytici pokládají za hlavního tahouna růstu zisku na počátku roku divizi polovodičů a zejména silný prodej paměťových čipů. K dobrému výsledku podle nich přispějí i prodeje mobilních telefonů nižší a střední kategorie.

Investoři a analytici přitom předpokládají, že ve druhém čtvrtletí Samsung vytvoří nejvyšší zisk vůbec a rekordní bude i celý rok. Dopomoci by k tomu měl nový smartphone Galaxy 8, který vstupuje na trh 21. dubna.

Samsung čeká nejlepší čtvrtletní zisk za tři roky

Zdroj: 1 2Tagy: Samsung  Galaxy S8  S8  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
11.4.2017 10:08:14   37.48.46.xxx 01
Preju jim to, ac sem se byl dnes podívat na galaxy s8 a moc mi do oka nepadl..

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.